Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nový cyklopočítač Coros Dura má solárne nabíjanie, 120-hodinovú výdrž a stojí len 289 eur

Coros svojim novým cyklopočítačom masívne podkopáva konkurenciu.
Martin Sarvaš
Cyklopočítač Coros Dura. Foto: Coros

Nový cyklopočítač Coros Dura má štatistiky, ktoré na papieri vyzerajú veľmi pôsobivo, s deklarovanou výdržou batérie 70 hodín pri použití dvojfrekvenčného GPS alebo 120 hodín pri jednopásmovom GPS.

Spoločnosť Coros tiež tvrdí, že cyklopočítač Dura využíva vysoko efektívne solárne nabíjanie, pričom jedna hodina jazdy [pravdepodobne na slnku] údajne vygeneruje až dve hodiny dodatočnej doby výdrže zariadenia.

Napriek pôsobivým štatistikám má Coros Dura cenu len 289 eur.

Dlhá výdrž

Spoločnosť Coros, ktorá sa doposiaľ zameriavala na inteligentné hodinky, tvrdí, že Dura je navrhnutý pre používateľov, ktorí chcú GPS cyklopočítač s dostatočnou výdržou batérie pre dlhé gravelové jazdy, gravelové preteky a jazdy na všetkých cestách.

Zahŕňa farebný dotykový displej, ktorý možno použiť na ovládanie väčšiny funkcií, zatiaľ čo horná časť prednej strany jednotky je venovaná solárnemu nabíjaniu.

K dispozícii je fyzické tlačidlo lap/return, zatiaľ čo ostatné funkcie možno ovládať pomocou kolieska na bočnej strane jednotky. Otáčaním kolieska sa môžete pohybovať v ponukách na obrazovke, pričom jeho stlačenie potvrdzuje voľbu ponuky a zastavuje alebo pozastavuje aktivitu.

Oficiálna výdrž batérie je obrovská, viac ako 70 hodín, a to aj bez solárneho nabíjania. To je veľmi priaznivé v porovnaní s 32 hodinami u cyklopočítaču Garmin Edge 540/840 Solar, 17 hodinami u Wahoo Elemnt Roam či 15 hodinami nového Hammerhead Karoo .

Cyklopočítač Coros Dura. Foto: Coros

Špičkový Garmin Edge 1040 zvláda 45 hodín so solárnym nabíjaním, ale keď všetko vypnite mal by fungovať až 90 hodín bez solárneho nabíjania alebo 180 hodín so solárnym nabíjaním.

Uvádzaná účinnosť solárneho nabíjania dvoch hodín za hodinu jazdy sa javí ako veľmi pôsobivá. Ak je to pravda, je výrazne vyššia ako solárna efektivita Garminu, ktorá dobíja za hodinu jazdy 25 minút výdrže batérie.

Coros Dura sa dokáže pripojiť na celý rad satelitných konštelácií GPS, vrátane japonského QZSS, s dvojpásmovým príjmom, čo je v súlade s najnovšími aktualizáciami od konkurencie. Automaticky vyberie najlepší systém GPS pre presné určenie polohy a zároveň optimalizuje výdrž batérie.

Funkcie Coros Dura

Funkcie Coros Dura zahŕňajú podrobnú navigáciu, upozornenia mimo zvolenej trasy či profily stúpaní.

Po pripojení k aplikácii Coros používa Dura Google Maps na inteligentné presmerovanie trasy. K dispozícii je typická škála bezpečnostných funkcií a funkcií spolupráce, vrátane upozornenia na nehodu prostredníctvom aplikácie v telefóne, alarmu na bicykli a podpory skupinovej jazdy.

Ak chcete použiť Dura na tréning, k dispozícii je celý rad tréningov a tréningových plánov, ako aj protokoly FTP testov. Dura bude sledovať vaše tréningové zaťaženie, čas regenerácie a základnú kondíciu, ako aj odporúčanie optimálneho tréningového zaťaženia. Môžete si tiež nastaviť upozornenia na srdcový tep a výkonovú zónu.

Coros podporuje širokú škálu aplikácií tretích strán, ku ktorým má rozhranie Dura rozhranie, vrátane Stravy, Komootu, RideWithGPS, TrainingPeaks a ďalších. Jednotku je tiež možné prepojiť s elektronickými systémami radenia SRAM a Shimano.

Dura má šesť predkonfigurovaných režimov aktivity: cestné, indoor, gravel, MTB, e-bike a e-MTB.

Dura môžete prepojiť cez Bluetooth aj ANT+ až na 12 súčasných pripojení. Synchronizácia údajov je podporovaná prostredníctvom Bluetooth do aplikácie telefónu Coros a prostredníctvom WiFi priamo cez internetové pripojenie. K dispozícii je celý rad senzorov, vrátane barometrického výškomeru, akcelerometra a gyroskopu, kompasu a teplotného senzora.

Dura sa integruje prostredníctvom aplikácie Coros s hodinkami Coros, aby poskytla ďalšie štatistiky, ako napríklad variabilitu spánku a srdcového tepu. Triatlonisti s inteligentnými hodinkami Coros môžu používať Dura na cyklistiku a pri behu prechádzajú späť na hodinky.

Veľkosť a cena Coros Dura oproti konkurencii

Cyklopočítač Coros Dura. Foto: Coros

Coros Dura GPS má 2,7-palcovú farebnú dotykovú obrazovku s rovnakou veľkosťou ako Wahoo Elemnt Roam a o niečo väčšiu ako Garmin Edge 540/840, ktoré majú 2,6-palcovú obrazovku, ale je menšia ako 3,2-palcová obrazovka Hammerhead Karoo. Displej má adaptívne podsvietenie, ktoré zabezpečí, že jas obrazovky sa prispôsobí okoliu v každých podmienkach.

Dura je vždy zapnutá, s automatickým režimom spánku, ktorý sa aktivuje, keď sa nepoužíva, aj keď stále môžete nahrávať trasy a upravovať dátové stránky prostredníctvom aplikácie.

Coros Dura má rozmery 99,5 x 60,8 x 15,7 mm, čo znamená, že je o niečo väčší ako Garmin Edge 540/840 a Wahoo Elemnt Roam, ale o niečo menší ako Hammerhead Karoo.

Oficiciálna hmotnosť jednotky je 97 g, zatiaľ čo vystužený polymérový aerodynamický držiak Coros so štvrťotáčkovou prednou časťou pridáva ďalších 44 g. To je porovnateľné s Garmin Edge 540/840 s hmotnosťou 85 g, Wahoo Elemnt Roam s hmotnosťou 94 g a Hammerhead Karoo s hmotnosťou 118 g pre jednotku.

Coros Dura má cenu 289 eur, čo výrazne podkopáva konkurenciu. Garmin Edge 840 so solárnym nabíjaním vás vyjde na 599 eur, Edge 1040 Solar stojí 749 eur, Wahoo Elemnt Roam stojí 399 eur a za Hammerhead Karoo zaplatíte 499 eur.

Aktuality

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Včera 13:51 Canyon predstavil svoje prvé, cestné aj MTB pretekárske topánky Tempr CFR.

Cenovka je u oboch modelov Canyon Tempr CFR rovnaká – 332,95 eur.

Včera 13:13 Maxim Van Gils dostal vysokú pokutu za spôsobenie hromadného pádu v šprinte 13. etapy Tour de France.

Jazdec tímu Lotto-Dstny sa snažil pretlačiť popri bariérach a vo vysokej rýchlosti narazil ramenom do Amauryho Capiota, ktorý spomalil po tom, ako rozbiehal šprint pre Arnauda Démara. Van Gils dostal pokutu 1500 švajčiarskych frankov.

Zavrieť reklamu