Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

X Games Real MTB sú späť a je to poriadna divočina

Po niekoľkoročnej prestávke sa na scénu vracia populárna súťaž o najlepšie MTB video X Games Real MTB a do finále sa prepracovalo 5 svetoznámych jazdcov so svojimi editmi.
Matúš Bušík
X Games Real MTB sú späť a je to poriadna divočina

Súťaž, vďaka ktorej sa svet dozvedel o šialenom vikingovi na bicykli – Brage Vestavikovi je späť. X Games Real MTB hľadá najlepšie bike video a ako by sa dalo čakať, pôjde o viac než len klasický 60-sekundový edit z trailu za domom.

Predovšetkým duo Kanaďanov Tom van Steenbergen a Matt MacDuff si na svojich editoch dali záležať a obrátené wallridy, obrovský Cave man drop – vrátane pádov a ešte viac, je to čo z ich editov robí úplné lahôdky.

Ostatní účastníci sa však tiež nenechali zahanbiť a napríklad Remy Morton predvádza neskutočne čistý štýl. Kombináciu old-school freeridu s množstvom moderných inovácií zas prináša Dylan Stark a vo videu Kade Edwardsa vidíme tony štýlu na krásne pripravenej trati.

Hlasovať za svojich favoritov môžete na stránke xgames.com. Víťazi hlasovanie budú zverejnení na Twitch 27. júna. Hlas ľudu – People´s Choice bude zverejnený 30. júna a celá Real MTB show prebehne 23. júla na ESPN.

Súťažné videá X Games Real MTB:

Tom Van Steenbergen:

Matt MacDuff

Remy Morton

Kade Edwards

Dylan Stark

 

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu