Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič vyhral kráľovskú etapu Critérium du Dauphiné, Evenepoel opäť výrazne zaostal

Skvelý výkon predviedol Marc Soler, ktorý sa dostal do úniku a v závere išiel vo vedení 43 km osamote, ale dva kilometre pred cieľom ho dobehla skupina favoritov. Na druhom mieste skončil Matteo Jorgenson a tretí finišoval Giulio Ciccone.
Martin Sarvaš
Primož Roglič vyhral kráľovskú etapu Critérium du Dauphiné, Evenepoel opäť výrazne zaostal

Primož Roglič (Bora-Hansgrohe) vyhral kráľovskú 7. etapu Critérium du Dauphiné, ktorá sa končila na vrchole náročného stúpania najvyššej kategórie Hors Samoëns (10 km / 9,3 %).

Na druhom mieste skončil Matteo Jorgenson (Visma | Lease a Bike) a tretí finišoval Giulio Ciccone (Lidl-Trek).

V celkovej klasifikácii nabral veľkú stratu Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step), ktorý neudržal tempo tímu Bora-Hansgrohe v záverečnom stúpaní a do cieľa prišiel na trinástom mieste so stratou 1:46 min.

Celkové hodnotenie vedie aj naďalej Primož Roglič, druhý je Matteo Jorgenson so stratou 1:02 min a na tretie miesto sa posunul Derek Gee (Israel – Premier Tech), ktorý za lídrom zaostáva o 1:13 min. Evenepoel klesol na šieste miesto a má stratu 2:15 min.

V úvode etapy sa chopil príležitosti Marc Soler (UAE Emirates), keďže jeho tímový kolega a líder UAE na Dauphiné Juan Ayuso z pretekov odstúpil po hromadnom páde v piatej etape.

30-ročný Španiel sa dostal do 10-členného úniku a v stúpaní Col de la Ramaz (14 km / 7 %) sa mu podarilo odtrhnúť z vedúcej skupiny, keď zostávalo do konca etapy 45 km.

Na vrchole Col de la Ramaz mal Soler až päť a pol minútový náskok pred pelotónom, v ktorom boli Primož Roglič v žltom drese aj ďalší veľký favorit GC Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Virtuálne sa tak Soler dostal na čelo celkovej klasifikácie, keďže pred etapou strácal na vedúceho Rogliča 3:45 min.

Po zjazde z Col de la Ramaz nasledoval 9-kilometrový prejazd po rovine na úpätie rozhodujúceho stúpania Samoëns. Na tomto krátkom transfere sa podarilo pelotónu, ktorí viedli jazdci Bory, zmenšiť náskok na Solera na 4:20 min, zatiaľ čo šestica prenasledovateľov z pôvodného úniku strácala na Solera cez dve minúty.

V úvode stúpania Samoëns si držal Marc Soler vysoké tempo, ale jeho náskok na pelotón pomaly klesal.

V pelotóne nastal zásadný moment 7 km pred cieľom, kedy Remco Evenepoel neudržal tempo a začal zaostávať za skupinou favoritov. Skupina sa zredukovala na jedenásť jazdcov o kilometer neskôr po útoku Gulia Cicconeho (Lidl-Trek).

Soler už v závere etapy viditeľne trpel a dva kilometre pred cieľom ho skupina favoritov dobehla. V záverečnom šprinte bol najrýchlejší druhý deň po sebe Primož Roglič, zatiaľ čo na druhom a treťom mieste skončili Matteo Jorgenson a Giulio Ciccone.

Výsledky 7. etapy Critérium du Dauphiné 2024

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu