Cestné

Primož Roglič vyhral šiestu etapu Critérium du Dauphiné, Evenepoel v závere výrazne zaostal

Na druhom mieste skončil Gulio Ciccone a tretí finišoval Aleksandr Vlasov. Roglič sa vďaka víťazstvu oblečie do žltého dresu celkového lídra pretekov.

Primož Roglič (Bora-Hansgrohe) vyhral horskú šiestu etapu pretekov Critérium du Dauphiné, ktorá sa končila na vrchole stúpania Le Collet d’Allevard.

Slovinec síce pred štartom etapy hovoril, že nepôjde po víťazstve, ale predviedol výbornú formu a súdržnú tímovú stratégiu v záverečnom stúpaní, pričom tímový kolega Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe) zohral kľúčovú úlohu pri odtrhnutí Remca Evenepoela (Soudal-Quickstep) v záverečných kilometroch.

Roglič v záverečných 500 metroch porazil Giulia Cicconeho (Lidl-Trek), ktorý skončil na druhom mieste, zatiaľ čo tretí prešiel cieľovou čiarou Aleksandr Vlasov.

Evenepoel mal v celkovej klasifikácii 33-sekundový náskok, ktorý si vytvoril v individuálnej časovke, no po výhre Primoža Rogliča sa posunul na druhé miesto s 19-sekundovou stratou na prvého Rogliča, zatiaľ čo tretí Matteo Jorgenson (Visma | Lease a Bike) zaostáva o 58 sekúnd.