Vynikajúca Simča Kuchyňková v pretekoch svetového pohára v endure v Leogangu opäť na pódiu

Tretie preteky svetového pohára a tretie pódium. Simča Kuchyňková z tímu Okoeverywhere Racing potvrdzuje svoju výbornú formu v tejto sezóne a z Leogangu si odnáša perfektné tretie miesto v ženskej kategórii do 21 rokov. Vďaka tomuto umiestneniu sa Simča dostala do priebežného vedenia v celkovej klasifikácii svetového pohára.
Matúš Bušík

Simona Kuchyňková na pretekoch Svetového pohára v endure, Bielsko-Biala 2024. Foto: Natália Šoltésová / OKOEVERYWHERE

Neuplynul ani týždeň od posledného víťazstva Simony Kuchyňkovej na Bikefeste v Kálnici a mladá slovenská pretekárka dosiahla ďalší výrazný úspech. Tentokrát na najvyššej možnej úrovni a síce v pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogangu.

Trať pretekov pozostávala zo šiestich meraných úsekov rôzneho charakteru. Niektoré rýchlostné skúšky boli fyzické, niektoré naopak viac zjazdovo orientované.

Vynikajúci výsledok slovenskej pretekárky umocňuje dosiahnutie najrýchlejšieho času v dvoch rýchlostných skúškach. Najlepšie jej vyšli 4. RS na traile Hangman 1 a posledná rýchlostná skúška na trati Bongo Bongo.

V konečnom súčte dosiahla Simča z Okoeverywhere Racing výsledný čas 31:55,136 min a na víťazku Winni Goldsbury z Nového Zélandu stratil 1:06 min. Na druhom mieste skončila v pretekoch Emmy Lan z Kanady, ktorá na víťazstvo stratila 24,590 sekúnd.

Vďaka dvom tretím miestam a víťazstvu z poľského Bielsko-Biala sa Simča dostala do priebežného vedenia v celkovom hodnotení svetového pohára!

Slovensko malo zastúpenie aj v mužskej elitnej kategórii, v ktorej štartoval Martin Knapec z CTM Racing tímu. Medzi svetovou špičkou sa mu podarilo zajazdiť 39. miesto so stratou 2:18 min na víťaza.

V mužskej elite sa z víťazstva tešil Richie Rude Jr., ktorý celú trať absolvoval v čase 24:52,002. Na druhom mieste za ním skončil Alex Rudeau so stratou niečo málo cez 7 sekúnd. Tretie miesto obsadil v pretekoch aj napriek pádu v 4. RS Slawomir Lukasik z Poľska, ktorý na víťaza stratil 14,129 sekundy.

Za zmienku stojí vynikajúci výsledok českého jazdca Mateja Charváta, ktorý sa vo svetovej špičke umiestnil na 7. mieste a predstihol také mená ako napríklad Martin Maes, Hugo Pigeon alebo Matt Walker.

Ďalším slovenským pretekárom na štarte bol Maroš Krupa z tímu MTBIKER, ktorý zajazdil výsledný čas 28:05,355 a na víťaza svojej kategórie U21 stratil v cieli 1:56 min.

V ženskej elitnej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Isabeau Courdurier z Francúzska s časom 29:02,748 min. Na druhom mieste za ňou skončila Harriet Harnden so stratou necelých 38 sekúnd. Tretie miesto si vyjazdila Morgane Charre so stratou necelých 40 sekúnd na víťazku.

Kompletné výsledky podujatia nájdete na webe ucimtbworldseries.com.

Zajtra sú na programe preteky v disciplíne E-Edr teda enduro na elektrobicykloch. V nedeľu sa uskutoční finále zjazdu na preslávenej trati v Leogangu. Dúfajme, že aj so slovenskou účasťou, nakoľko do kvalifikácie nastúpi trio slovenských zjazdárov – Rasťo Baránek, Denis Kohút a Adam Rojček.