Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty Birell Bikefest 2024 objektívom Bikes on Film

Birell Bikefest je rozhodne najväčší bicyklový festival široko ďaleko a dovolím si tvrdiť, že je aj jedným z najšialenejších podujatí, ktoré sa na Slovensku organizujú.
Matúš Bušík
 Fotogaléria: Najlepšie momenty Birell Bikefest 2024 objektívom Bikes on Film

Foto: Bikes on Film

Kálnický bikepark sa každoročne premení na oázu plnú jazdcov, vystavovateľov a návštevníkov, ktorých spája jedna spoločná vec – bicykle.

Išlo v poradí už o 14. ročník obrovského festivalu Birell Bikefest a ako každý rok aj teraz sa súťažilo v rôznych cyklistických disciplínach, prebehlo množstvo exhibícií, návštevníci mohli stretnúť známych svetových jazdcov, ale aj legendy tohto športu.

Bikes on Film sú česká partička tvorivých ľudí, ktorí sa venujú produkcii fotografií a videí z cyklistického prostredia a ak ste už na Bikefeste boli, zrejme ste o nich už počuli. Toto je prvá galéria z podujatia Birell Bikefest 2024 z ich produkcie.

V piatok prebehli súťaže v disciplínach pumptrack, dual pumptrack a večerný whip-off contest. Sobota patrila disciplínam enduro, slopestyle a večerný dual slalom. A program Bikefestu sme zavŕšili nedeľným maratónom, slovenským pohárom v dirt jumpe, zjazdovými pretekmi a exhibíciami high-jump a best trick contest.

 

 

 

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu