Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Birell Bikefest 2024: Úvodné preteky v disicpíne pumptrack vyhrali jazdci z Rakúska Lena Bauer a Hannes Slavik

Najväčší cyklistický festival na Slovensku a v strednej Európe má program nabitý pretekmi. Program odštartoval pretekmi v disciplíne pumptrack, kde sa zišla silná konkurencia jazdcov vrátane tých najmenších.
Matúš Bušík
Birell Bikefest 2024: Úvodné preteky v disicpíne pumptrack vyhrali jazdci z Rakúska Lena Bauer a Hannes Slavik

Dnes odštartoval 14. ročník festivalu Birell Bikefest v Kálnici. Najväčšie a najpopulárnejšie cyklistické podujatie na Slovensku každoročne láka množstvo jazdcov a návštevníkov. Kálnický bikepark sa na tri dni premení na bikerskú oázu s množstvom pretekov a sprievodných akcií.

Každoročne program otvárajú preteky v disciplíne pumptrack a inak tomu nebolo ani dnes. Na štart pretekov sa postavil takmer 120 jazdcov vo všetkých vekových kategóriách. Ako sa im darilo?

V mužskej eltinej kategórii sa z víťazstva tešil rakúsky pretekár Hannes Slavik, bývalý pretekár svetového pohára. Ako jeden z mála pretekárov z celého štartového poľa dosiahol čas pod 14 sekúnd. Na druhom mieste za ním skončil Simeon Tomkovič a na treťom mieste sa umiestnil Tomáš Hrabec.

Hannes Slavik po pretekoch povedal: „Opäť po roku som v Kálnici a tak ako vždy je to perfektné. Rád sa sem vraciam, nakoľko tu vždy panuje skvelá atmosféra a akcie ako je táto treba podporiť. Kálnica je skvelá, trate sú výborné a človek sa tu naozaj nenudí. Dnes ma ešte čakajú preteky v disciplíne dual pupmtrack a zajtra sa teším na večerný dual slalom, ktorého sa určite zúčastním.“

Medzi ženami bola najrýchlejšia Lena Bauer z Rakúska. Vo finále porazila Vilmu Gombalovú z CTM Racing tímu. Na treťom mieste sa umiestnila Kristýna Utinková z Česka.

V juniorskej kategórii sa s pumptrackom najlepšie popasoval Filip Matiaško, ktorý zajazdil čas 13,996 sekundy. Pred druhým Dominikom Kondvarom mal v cieli náskok iba 0,051 sekundy. Na treťom mieste sa umiestnil Michal Jankovič.

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke my.raceresult.com.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu