Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka

Uskutoční sa tradične v prvú augustovú nedeľu – 4. 8. 2024 so štartom, s cieľom a so sprievodným programom pred Bory Mall.
Matúš Bušík
NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka

Podujatie pre hoby i výkonnostných cyklistov vo formáte maratón GRAN FONDO – 132 km a polmaratón MEDIO FONDO – 67 km ponúkne atraktívne trasy Bratislavského kraja po rovine i v kopcovitom teréne.

Pretekári naberú tempo na pohodovej Záhorskej nížine s nekonečnými výhľadmi a ich kondíciu preveria stúpania na Pezinskú Babu.

Čo možno očakávať

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, ani teraz nebudú chýbať doplnkové súťaže – horské a rýchlostné prémie, motorizovaní maršáli, sprievodné vozidlá Mercedes-Benz, kvalitné občerstvovacie stanice na trati i v cieli. Preteky sa uskutočnia za plnej premávky s jej obmedzeniami na kritických úsekoch a s policajnou asistenciou.

Novinkou oproti minulým ročníkom je skrátenie trate polmaratónu na súčasných 67 km, čím chceme do pelotónu MEDIO FONDO pritiahnuť aj menej skúsených fanúšikov tohto nádherného športu a ponúknuť im zážitok z jazdy na veľkých dobre zorganizovaných pretekoch.

 

Trať polmaratónu je rovinatejšia a vhodná aj pre pretekárskych nováčikov, ktorí si chcú užiť atmosféru z jazdy v „balíku“.

Nemusia sa obávať ani o svoju bezpečnosť, starať sa o ňu v pelotóne budú peacemakeri – označení jazdci, ktorí budú počas celých pretekov držať priemernú rýchlosť okolo 30 km/h. Možno sa za nich „zavesiť“, jazdiť v skupine, šetriť energiu a vychutnávať si cestu.

Dlhšia trať zaujme trénovaných jedincov, ktorí budú mať možnosť zmerať si sily aj s výkonnostnými cyklistami. Vlani bolo možné v pelotóne stretnúť naše cyklistické esá Jána Andy Cullyho, trojnásobného majstra Slovenska v individuálnej časovke, či Martina Kostelničáka, bývalého majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Veríme, že potvrdia účasť aj tento rok.

Zúčastniť sa možno ako jednotlivec i ako firemný či amatérsky tím.

Nezabúdame ani na deti

Po vlaňajšej premiére detských pretekov na bicykli, ktoré boli napriek nepriaznivému počasiu veľmi dobre obsadené, pripravujeme ešte zaujímavejšiu trať pre deti od 4 do 12 rokov.

Príležitosť zasúťažiť si opäť dostanú aj najmenší na odrážadlách. Odmenou im bude, rovnako ako dospelým pretekárom, cieľová medaila, trofeje pre víťazov a účastnícky balíček s darčekmi od partnerov podujatia.

Deň vyvrcholí atraktívnou tombolou o hodnotné vecné ceny.

 

Pre deti a rodiny bude pripravený aj ďalší doplnkový program – bez nutnosti registrácie – plný aktivít a športovej zábavy v priestore štartu a cieľa, ktorým chceme popularizovať aktívny životný štýl s dôrazom na cyklistiku.

Chceme deťom ponúknuť pozitívne vzory a hodnotnú alternatívu k pasívnemu tráveniu času.

NAY GRAN FONDO Bratislava vzniklo vďaka podpore spoločnosti NAY, ktorá je generálnym partnerom podujatia od jeho vzniku.

Záštitu nad ním opätovne prebral bratislavský župan Juraj Droba.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu