Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

JOYRIDE je aj o detailoch

Špecializovaná predajňa zameraná na značky SPECIALIZED a TREK v Liptovskom Mikuláši v sebe skrýva mnoho: kvalitné bicykle, skvelú komunitu, know-how a dôraz na detail.
Matúš Bušík
JOYRIDE je aj o detailoch

Toto sme vypozorovali počas nášho rozhovoru s jej majiteľmi, bratmi Tomášom a Robertom Kossuthovcami, a s vedúcim predajne, Petrom Kaczorom. 

JOYRIDE je regionálny partner pre SPECIALIZED a TREK. Prečo ste sa rozhodli predávať práve tieto dve značky?  

RK: So SPECIALIZED sme začali spolupracovať ešte dávno v našej sieti kamenných predajní INTERSPORT. Počas spolupráce sme si značku sami obľúbili a stali sme sa jej fanúšikmi. Spolupráca postúpila natoľko, že sme vytvorili shop-in-shop a následne prišla prirodzená iniciatíva zo strany SPECIALIZED vytvoriť špecializovaný bike shop. Pomedzi to prišla spolupráca s TREK–om, o ktorú sme sa dlhšie usilovali. A tak sme na jar v roku 2022 otvorili JOYRIDE.  

PK: Chceli sme ísť prémiovou cestou a mať čo najviac spokojných klientov. Robíme pre to všetko. Navyše, tieto dve značky dokážu uspokojiť ľudí, ktorí k nám prichádzajú – a vďaka úpravám cien v poslednom období sú ich produkty ešte viac konkurencieschopné aj voči lacnejším značkám.  

TK: Rozhodli sme sa ísť viac do hĺbky sortimentu a dokonale sa venovať len týmto dvom značkám. Je to podľa nás lepšie, ako mať viacero dodávateľov a vedomosťami ísť len po povrchu. 

V športbiznise ste už dve dekády. Čo ste sa počas nich naučili?  

RK: My sme začínali podnikať v roku 1999, keď sme spolu s bratom otvorili prvú profesionálnu snoubordovú školu na Slovensku. Práca bola aj zábavou a darilo sa nám rásť. Po tom, ako sme narazili na limity, sme sa rozhodli pokračovať s podnikaním v športovom maloobchode. Stali sme sa jedným z prvých franšízových partnerov INTERSPORT International na Slovensku. V priebehu rokov sme otvorili niekoľko kamenných predajní, spustili vlastný e-shop pod značkou SPORTBY a nazbierali mnoho skúseností. 

TK: INTERSPORT si ľudia škatuľkujú, že je to dobrá predajňa na lyže, outdoor či running, aj preto nebol v predaji bicyklov až taký silný. Verili sme, že špecializovaná predajňa bicyklov by mohla mať väčšiu silu.  

PK: Po dvoch rokoch môžeme spokojne zhodnotiť, že sa tento predpoklad potvrdil.  

TK: Maloobchod je veľmi premenlivý. Ale ako výhodu vnímame, že kvôli objednávkam cestujeme pravidelne aj do Rakúska a vieme porovnávať trh a správanie zákazníkov. Základný rozdiel je, že u nás je silný konkurenčný boj a slovenský zákazník je prísny na cenu; pričom v zahraničí ľudia radšej investujú do služby a aj bicykel pokojne kúpia drahšie, ak to má znamenať, že im ho v predajni poskladajú a budú ho pravidelne servisovať. Má to ale zlepšujúcu sa tendenciu – pribúdajú zákazníci, ktorí vnímajú výhody lokálnej špecializovanej predajne. 

Takže aj Slováci sú ochotní investovať do drahších bicyklov?  

PK: Sú. Ja s chalanmi pracujem už 5 – 6 rokov a som denne na predajni. Vidím progres v tom, že ľudia vedia o bicykloch oveľa viac a poznajú aj ich technickú stránku. Vyššia cena ich neodradí, lebo chápu, čo za ňou stojí.  

TK: Zákazníci vnímajú triedu produktu a vedia rozlíšiť úroveň komponentov, avšak máme pocit, že na Slovensku ľudia nevedia oceniť hodnotu služieb. Toto však závisí určite aj od regiónov.  

 

Vyzeráte ako partička nadšencov, jazdíte na bicykli aj vy?  

PK: Jasné. Raz šéf povedal vtip: Viete, koľko potrebuje správny cyklista bicyklov? No n+1, pričom n je aktuálny počet. Takže nikdy ich nie je dosť. Ale každý z nás má aktuálne dva bicykle – jeden horský a jeden cestný.  

TK: Tým, že robíme v maloobchode, máme tendenciu skúšať a meniť bicykle po jednej alebo dvoch sezónach. Medzi sebou si to odôvodňujeme aj tým, že potrebujeme poznať novinky a byť v obraze.  

Ak si máte vybrať, tak idete skôr do kopcov, alebo na cestu?  

PK: Ja mám radšej kopce. V okolí máme lokálne nádherné traily, ako sú Háj-Nicovô alebo Hradská Hora Trails, ktoré majú v sebe neobjavený potenciál.  

TK: Ja s bratom sa venujeme viac cestnej cyklistike. Najčastejšie jazdíme štandardné okruhy v regióne – okolo Liptovskej Mary, cez Jamník do Pribyliny, na Čierny Váh alebo do Jasnej.  

RK: Občas mávame tzv. „ranný rozvoz rožkov“, chodíme spolu na bicykel o 5.55, aby sme sa stihli vrátiť do 7.20 a zaviezť deti do škôlky. V Liptovskom Mikuláši je veľmi silná cyklistická komunita – a je tu viacero skupín. Aktuálne s našou pomocou vzniká aj špeciálna komunitná skupina JOYRIDERky určená len pre ženy – cyklistky. Túto komunitu bude viesť trénerka z Liptov Sport Institute, my zastrešíme marketing a začiatočníčkam požičiame cestné bicykle. Spolu budú pravidelne jazdiť, učiť sa a osvojovať si napr. pravidlá jazdy v balíku.  

Vráťme sa naspäť k JOYRIDE. Čo je teda cieľom vašej predajne?  

TK: Chceme byť najobľúbenejší obchod na Slovensku. Náš vzťah so zákazníkom sa pri odchode z predajne nekončí, ale začína. Pre nás je dôležitá dôvera, ktorú nám zákazník dáva, a vzťah, ktorý s ním postupne budujeme.   

PK: Chceme, aby sa všetci usmievali, keď odtiaľto odchádzajú. Máme claim ride • smile • enjoy s presahom do zákazníckeho zážitku. Naša predajňa je zároveň showroom, máme tu príjemnú lounge zónu, kde sa dá pohodlne si posedieť, vypiť kávu, či pozrieť si bikové videá. Zákazník sa u nás cíti dobre, nič neskrývame, a dokonca aj servisovanie svojho bicykla si môže pozrieť v priamom prenose. V neposlednom rade vieme, čo predávame, tie produkty poznáme naozaj do hĺbky a každému zákazníkovi vieme nájsť produkt na mieru. Zrkadlia to aj pozitívne zákaznícke referencie, za ktoré sme veľmi vďační. Nadštandardom je možnosť objednať si bicykel online cez náš športový e-shop sportby.sk. Bicykel následne zákazníkovi poskladáme a dovezieme.  

TK: Zákazníci si u nás môžu požičať bicykle na dlhšie obdobie, ale aj testovať na kratší čas, a to nielen horské či e-biky, nedávno sme začali aj s požičiavaním cestných bicyklov.  

RK: Aktuálne v spolupráci so SPECIALIZED pripravujeme RETÜL BIKE FIT, nastavenie polohy jazdca na bicykli najmodernejšou metódou súčasnosti. Je určená pre každého, koho baví cyklistika, chce mať radosť z jazdy, či si len zlepšiť svoju výkonnosť. 

Čo vás čaká tento rok?  

PK: Máme veľa nápadov. Mali sme napr. v pláne robiť MTB cykloškolu a pomôcť záujemcom naučiť sa jednoduché triky a jazdenie na trailoch. Veľa z našich aktivít robíme veľmi spontánne a informujeme o nich na našich sociálnych sieťach.  

TK: Jedným z cieľov tohto roka je v rámci komunity začať v meste so spomínanými ženskými jazdami. Plánujeme aspoň 10 spoločných výjazdov počas leta. 

RK: Mojím osobným cieľom je rozvíjať naše nedeľné JOYRIDES – spoločné jazdy v rámci komunity nadšencov cestnej cyklistiky. Navyše je šanca, že sa staneme tento rok oficiálnym           S-Works predajcom, len pre to treba splniť veľa podmienok. Veríme ale, že sa to podarí.  

PK: Okrem toho plánujeme pokračovať v spolupráci s Cykloregiónom Liptov, alebo v našich JOYRIDE Happy Hours, v rámci ktorých zákazníkom priamo pred predajňou na cyklochodníku zadarmo skontrolujeme bicykel, urobíme základné nastavenie a prípadne poskytneme dobrú radu.  

RK: Zároveň chceme rozšíriť spoluprácu s profesionálnymi športovcami. Úzko spolupracujeme s kondičným trénerom Šimonom Klimčíkom a s jeho Liptov Sport Institute. Šimon sa stará okrem iných športovcov aj o letnú prípravu Petry Vlhovej a práve ona mala na niekoľko sezón zapožičaný bicykel z našej predajne. Cieľom tohto roka je posilniť tieto spolupráce.  

Uvažovali ste aj nad rozšírením predajne, prípadne expanziou?  

RK: Nie, nie, také chúťky nateraz nemáme. JOYRIDE sme otvorili len pred dvoma rokmi a naším cieľom je vyšperkovať obchod tak, aby fungoval tip-top. Snažíme sa budovať skvelý tím a kolektív, ktorý zabezpečí kvalitné poradenstvo, servis a prémiový prístup k zákazníkom – jednoducho, chceme sa tomu venovať poriadne a naplno.  

JOYRIDE
Je špecializovaná predajňa, v ktorej nájdete bicykle značiek SPECIALIZED aTREK. Nie je to však len predajňa alebo servis; počas návštevy Liptova si tu môžete požičať bicykle a pustiť sa do spoznávania regiónu. Na ulici 1. mája ju v Liptovskom Mikuláši určite neprehliadnete. Viac sa dozviete na www.joyride.sk

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu