Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Rasťo Baránek potvrdil skvelú formu a vyhral 2. kolo slovenského pohára v zjazde vo Veľkej Rači (+galéria)

Po skvelom 34. mieste v pretekoch svetového pohára v Poľsku dosiahol Rasťo Baránek z tímu Kellys Factory ďalší úspech. Na blatistej trati sa mu vo finále podarilo zajazdiť najrýchlejší čas a zdolať svojich najväčších konkurentov Denisa Kohúta a Adama Rojčeka z Osmos Gravity team.
Matúš Bušík
Rasťo Baránek potvrdil skvelú formu a vyhral 2. kolo slovenského pohára v zjazde vo Veľkej Rači (+galéria)

Foto: Marek Moravík

Slovenský pohár v zjazde pokračoval druhým kolo na trati vo Veľkej Rači. Preteky poznačila búrka pred finále, čo malo za následok sťažené podmienky pre pretekárov.

V semifinále bol najrýchlejším jazdcom z elity Denis Kohút, ktorý dosiahol aj najrýchlejší čas dňa 2:44,38 min. Rasťo Baránek skončil v semifinále na treťom mieste.

Finále sa však išlo na blatistej trati, na ktorej bolo kľúčovým odjazdiť čistú jazdu bez chýb. To sa v elitnej kategórii podarilo práve Rasťovi Baránkovi z Kellys Factory tímu, ktorý zajazdil výsledný čas 2:59,37 min. Na druhom mieste za ním skončil Denis Kohút z Osmos Gravity team so stratou 1,61 sekundy na víťaza a tretí bol jeho tímový kolega Adam Rojček, ktorý na víťaza stratil 5,67 sekundy,

Víťaz elitnej kategórie Rasťo Baránek po pretekoch na svojom Instagrame napísal: „Tak toto áno! Dnes prvé miesto v druhom kole Slovenského pohára na Veľkej Rači. Počasie opäť prinieslo svoje čaro a búrka pred finále nám to krásne skomplikovala. Mne sa podarilo aj na tom blatovom slize dať dokopy čistú jazdu a vyšlo to. Niekedy prekvapím aj sám seba – fakt. A môj tímový kolega Daniel Varačka vyhral juniorov, takže zastúpenie Kellys Factory tím na parádu! Ďakujem každému kto prišiel fandiť, zase vás bolo až až… “

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rasto Baranek (@rastobaranek36)

V junioroch bol najrýchlejším jazdcom práve tímový kolega Rasťa Baránka z Kellys Factory Daniel Varačka, ktorý dosiahol čas 3:13,5 min a pred druhým Ors Balázsom z Maďarska mal v cieli náskok 8,56 sekundy. Na treťom mieste skončil Jakub Lachkovič z CK Stupava, ktorého strata sa vyšplhala na 19,82 sekundy.

V kategórii masters ovládol preteky Matúš Paulovič z Bikegarage Nitra s časom 3:23,34 min. Na druhom mieste skončil Ján Javorník so stratou 1,32 s na víťaza. Tretie miesto obsadil Vladimír Tichý so stratou 15,68 sekundy.

V ženách v pretekoch štartovalo 5 jazdkýň a na prvých dvoch miestach sa umiestnili maďarské pretekárky. Najrýchlejšou v cieli bola Borbála Tóth-Almási s časom 4:59,08 min a pred druhou Abigél Halmai mala v cieli náskok len 0,62 sekundy. Tretia skončila Dominika Drgoňová.

Foto: Marek Moravík

Kategóriu kadetov vyhral nádejný slovenský zjazdár Richard Tandara z CTM Racing tímu s časom 3:04,23 min. Tento čas by v elitnej kategórii stačil na vynikajúce tretie miesto. Na druhom mieste za ním v pretekoch skončil Matyáš Závorka z Česka a tretí bol jeho krajan Jakub Bednařík.

V najmladšej žiackej kategórii vyhral Szymon Niedziela z Poľska. Vo finále zajazdil čas 3:04,23 min a pred maďarským jazdcom Balázsom Hittmanom mal v cieli náskok 12,47 sekundy. Tretí skončil Philip Hlavač.

Tretie kolo slovenského pohára v zjazde je na programe 30.6. a uskutoční sa v bikeparku Malinô Brdo v Ružomberku.

Kompletné výsledky nájdete na stránke my.raceresult.com.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu