Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie zábery zo svetového pohára XCO v Novom Meste na Morave

Preteky suverénnym spôsobom ovládli Tom Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot, ktorý svojim súperom nedali šancu a osamote prišli do cieľa.
Matúš Bušík
 Fotogaléria: Najlepšie zábery zo svetového pohára XCO v Novom Meste na Morave

Lars Forster na svetovom pohári v Novom Meste na Morave. Foto: Red Bull Content Pool

Podujatie v Novom Meste na Morave je dlhodobo známe skvelou organizáciou pretekov svetového pohára. Miestna trať má množstvo náročných úsekov, či už strmých a technických výšľapov, ale aj krásnych technických zjazdov. V tomto roku trať prešla miernymi zmenami a v mieste podujatia sa zhromaždilo množstvo fanúšikov.

Pauline Ferrand-Prévot si na čele pretekov vytvorila viac než minútový náskok, ktorý si ustrážila až do cieľa a tešila sa z víťazstva. Na druhom mieste za ňou so stratou 1:02 min skončila americká jazdkyňa Haley Batten a tretie miesto si vyjazdila Alessandra Keller zo Švajčiarska.

V mužoch sa o víťazstvo strhol súboj medzi Ninom Schurterom a Tomom Pidcockom. Britský jazdec do cieľa prišiel sám s náskokom 32 sekúnd pred Ninom Schurterom.

Je to už jeho štvrté víťazstvo v Novom Meste na Morave a jasný signál pre súperov pred blížiacou sa olympiádou. Na treťom mieste skončil Marcel Guerrini so stratou 44 sekúnd na víťaza.

Aktuality

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 15 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Zavrieť reklamu