Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.
Martin Sarvaš

Tadej Pogačar (UAE Emirates) potvrdil svoju dominanciu na Giro d’Italia 2024 svojim štvrtým etapovým víťazstvom.

Pogačar tentokrát zvíťazil v kráľovskej 15. etape, ktorá bola s dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov nielen o najťažšou vrchárskou etapou, ale aj najdlhšiou etapou na tohtoročnom Gire.

Slovinec predviedol v závere neuveriteľný výkon, keď zaútočil 14 km pred cieľom v predposlednom stúpaní prvej kategórie na Passo di Foscagno a jeho tempo nedokázal udržať nikto z favoritov celkového hodnotenia, a ani jazdci z úniku, ktorých postupne predbiehal pri svojom víťaznom sóle.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana (Movistar), ktorý sa ukázal ako najsilnejší jazdec z úniku a cieľom na vrchole Mottolino prešiel na druhom mieste, zatiaľ čo tretí finišoval ďalší jazdec z úniku Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost).

Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) a Dani Martínez (Bora-Hansgrohe), ktorí sú na druhom resp. treťom mieste v celkovej klasifikácii, prišli do cieľa spoločne, avšak s výraznou stratou 2:50 min na Pogačara, čo znamená, že celkovo stráca Thomas na Slovinca v ružovom drese už 6:41 min a Martínez 6:56 min.

So svojim výkonom v kráľovskej etape je určite spokojný aj český jazdec Jan Hirt (Soudal Quick-Step), ktorý skončil na desiatom mieste, vďaka čomu sa posunul na desiate miesto aj v celkovom hodnotení.

Rozhodujúci útok Tadeja Pogačara 14 km pred cieľom:

Víťazný dojazd do cieľa:

Výsledky 15. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu