Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel sa chystá na Tour de France. Na Olympiáde pôjde na cestnom bicykli

Van der Poel sa vyjadril, že logickou voľbou bude sústredenie sa na cestnú cyklistiku. Na Tour pôjde po etapách a bude pomáhať Jasperovi Philipsenovi v šprintoch.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel sa chystá na Tour de France. Na Olympiáde pôjde na cestnom bicykli

Paríž-Roubaix 2024. Foto: A.S.O. / Pauline Ballet

Tím Alpecin-Deceuninck oznámil plán ďalší pretekov Mathieu van der Poela. Hlavným cieľom budú etapové víťazstvá na Tour de France, kde bude tiež pomáhať Jasperovi Philipsenovi rozbiehať šprinty. Po Tour odštartuje na cestných pretekoch na Olympiáde v Paríži.

Znamená to, že majster sveta v cestnej cyklistike aj cyklokrose sa nezúčastní olympijských pretekov v horskej cyklistike, čo mal síce pôvodne v pláne, ale vzhľadom na obmedzený čas na prípravu si zvolil ako prioritu cestnú cyklistiku.

„Toto je najlogickejšia voľba, aby som sa mohol pripraviť na svoje ciele bez časového tlaku,“ povedal Van der Poel. „Kombinácia s MTB bola príliš náročná. Ale ktovie, možno sa v Los Angeles v roku 2028 môžem sústrediť na horskú cyklistiku.“

Prečítajte si tiež

Olympijské preteky v horskej cyklistike mužov sa konajú len osem dní po záverečnej etape Tour de France v Nice a iba päť dní pred cestnými pretekmi v Paríži.

„Moje ambície na Tour de France? Dúfam, že rovnako ako minulý rok pomôžem tímovému kolegovi Jasperovi Philipsenovi v jeho honbe za etapovými víťazstvami a prípadným zeleným dresom,“ povedal Van der Poel.

„Po dôkladnom zvážení padlo rozhodnutie. Žiadna horská cyklistika, ale plné sústredenie sa na kombináciu Tour de France – olympijské cestné preteky,“ znel príspevok na Instagrame od Alpecin-Deceuninck.

„Cieľom je tento rok je pre mňa vyhrať etapu,“ dodal Van der Poel.

Mathieu van der Poel odštartoval svoju najlepšiu cestnú sezónu v roku 2023 a tento rok vyzeral dominantnejšie než kedykoľvek predtým, s dlhými sólo víťazstvami na E3 Saxo Classic, Okolo Flámska a Paríž-Roubaix, takže na Tour de France aj Olympiáde bude patriť medzi veľkých favoritov na etapové víťazstvá.

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu