Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Pozrite si najlepšie zábery z 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá

Najmä mužské preteky boli mimoriadne napínavé a rozhodlo sa v nich až v záverečnom šprinte štyroch pretekárov. Najrýchlejším v ňom bol dánsky jazdec Simon Andreassen. V ženách preteky ovládla Haley Batten, ktorá o svojom víťazstve rozhodla v poslednom kole.
Matúš Bušík
 Fotogaléria: Pozrite si najlepšie zábery z 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá

Laura Stigger performs at UCI XCO World Cup in Araxa, Brazil on April 21, 2024 // Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool // SI202404220079 // Usage for editorial use only //

V nedeľu panovalo na trati v brazílskej Araxá teplé a vlhké počasie a ako prvé sa na štart elitných kategórií postavili ženské pretekárky.

Štart ich pretekov prebehol bez problémov a na štartovom rošte sa objavilo 59 jazdkýň.

Haley Batten sa v poslednom kole zbavila svojej švédskej prenasledovateľky Jenny Rissveds a došla do cieľa sama s náskokom 17 sekúnd. Na treťom mieste skončila napokon ďalšia Američanka Savilia Blunk so stratou 40 sekúnd na víťazku.

Na štart elitných mužských pretekov sa postavilo viac ako 100 pretekárov. Medzi nimi však chýbal Joshua Dubau, ktorý utrpel nepríjemný pád v pretekoch XCC a po vyšetreniach jeho tím informoval o zlomenine vretennej kosti a vykĺbenom lakti.

Najsilnejším jazdcom v závere bol práve Dán Simon Andreassen, ktorý sa tešil zo svojho druhého víťazstva vo svetovom pohári. To prvé dosiahol ešte v roku 202 v Novom Městě na Moravě. Na druhom mieste za ním skončil smoliar dňa Victor Koretzky a tretí do cieľ došprintoval Alan Hatherly.

Aktuality

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Včera 14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

Zavrieť reklamu