Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Obuv

Videotest: Tretry Shimano GF 600

Shimano GF 600 sú cyklistické tretry určené na použitie s plochými pedálmi. Za zmienku stojí zaujímavá podrážka Ultread a medzipodošva Torbal 2.0. Obe tieto vychytávky prispievajú k lepšiemu gripu a k perfektnej stabilite v topánke.
Matúš Bušík

Cyklistické topánky Shimano GF600 sú určené na použitie s voľnými pedálmi a na prvý pohľad vyzerajú naozaj dobre.

Ich zvršok je vyrobený zo syntetických materiálov a špička je tvrdšia a pogumovaná, čo má pozitívny vplyv na ich odolnosť. Na vrchnej strane topánok sa nachádzajú prieduchy, čo oceníte najmä v lete.

Šnúrky viete uchytiť pomocou šikovného pútka, takže vydržia zaviazané počas celého dňa, čo je podľa môjho názoru veľké plus. Tiež sa mi páči to, že dierky, cez ktoré sú šnúrky vedené majú plastový krúžok, takže ich viete dotiahnuť naozaj silno, bez toho aby ste sa báli, že topánky poškodíte.

Podrážku pomenovali Shimano Ultread GF a na prvý pohľad, respektíve dotyk pôsobí gumová zmes dosť tvrdo. Dezén je tvorený šesťuholníkmi, ktoré sú vpredu ďalej od seba a smerom dozadu sa zhusťujú.

Na topánkach sa nachádza pružná medzipodošva, ktorú výrobca nazval Torbal 2.0. Tá ma zabezpečiť lepšiu fixáciu nohy v zadnej časti, ale aj lepší grip na pedáloch.

Nachádza sa tu aj medzipodrážka z materiálu EVA, ktorá má absorbovať nárazy.

Čo sa týka jazdy a gripu na pedáloch musím povedať, že spočiatku som bol kvôli tvrdej zmesi mierne skeptický. Mýlil som sa. Topánky na pedáloch držia veľmi dobre najmä počas zjazdov, pri výšľapoch zas oceníte tvrdosť podrážky a prenos sily do pedálov je tiež veľmi dobrý.

Výbornú prácu odvádza práve medzipodošva Torbal 2.0. Vďaka nej som mal pocit, že mám nohu vo vnútri veľmi dobre fixovanú.

Malou nevýhodou je dezén, osobne by som volil výstupky trošku ďalej od seba, myslím si že by to malo pozitívny dopad na výkon pri šliapaní.

Topánky vyzerajú ako klasické skejtové tenisky, avšak tvrdšia podrážka a konštrukcia ich predurčujú k tomu aby ste sa nebáli pustiť to po trailoch dolu plnou rýchlosťou.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu