Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre

Aurélien Paret-Peintre dosiahol už desiate víťazstvo pre svoj tím Decathlon AG2R La Mondiale v roku 2024 v krátkej, ale náročnej horskej záverečnej etape pretekov Okolo Álp.

Francúz triumfoval v šprinte vedúcej skupiny 15 pretekárov, keď porazil Antonia Tiberiho (Bahrain Victorious) a tretí finišoval brat Aurélien Paret-Peintra Valentin.

Počas piatich dní v Alpách predvádzal skvelý výkony 26-ročný Španiel Juan Pedro López (Lidl-Trek), ktorý vyhral tretiu etapu a stal sa aj víťazom celkovej klasifikácie.

Juan Pedro López vyhral celkové hodnotenie o 38 sekúnd pred Benom O’Connorom (Decathlon AG2R La Mondiale), zatiaľ čo Tiberi obsadil tretie miesto na pódiu so stratou 42 sekúnd.

„Je to perfektný spôsob, ako ukončiť týždeň,“ povedal Aurélien Paret-Peintre po etape. „Som veľmi šťastný z môjho víťazstva. V poslednom kilometri som vedel, že som najrýchlejší v skupine, takže je to perfektný spôsob, ako to mohlo pre nás skončiť a tiež v GC s Benom.“

„Naším cieľom je Giro d’Italia, takže tento týždeň bol na to, aby sme dokončili úspešne prípravu a teraz ideme na Giro s veľkými ambíciami,“ dodal Aurélien Paret-Peintre.

Celkový víťaz Juan Pedro López prešiel cieľom poslednej etapy na deviatom mieste, čo mu bez problémov stačilo na to, aby sa udržal vo vedení celkového hodnotenia. V záverečnom stúpaní síce skúšal útočiť, spolu s Bardetom a Tiberim, ale napokon sa všetko spojilo a rozhodovalo sa v šprinte.

„Toto je moje prvé víťazstvo,“ povedal López po dojazde. „Je najdôležitejšie v mojom živote, takže som naozaj šťastný. Tím odviedol naozaj úžasnú prácu od začiatku až do konca.“

„Je to úžasné. Myslím na veľa ľudí vrátane rodiny, priateľov, môjho tímu a Lucu Guercilenu, manažéra tímu, pretože každý vie, že nie je v dobrej situácii, takže toto je aj pre neho,“ dodal López.

Záver 5. etapy Okolo Álp 2024:

Výsledky 5. etapy Okolo Álp 2024

Výsledky celkového hodnotenia Okolo Álp 2024

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu