Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.
Martin Sarvaš

Decathlon vstúpil v roku 2024 do profesionálnej cyklistiky so svojimi novými profesionálnymi cestnými bicyklami Van Rysel, pričom sa stal hlavným sponzorom francúzskeho tímu AG2R.

Aj keď sa obchodný reťazec so športovým tovarom už dlho nespája s WorldTour, nie je to prvýkrát, čo v profi pelotóne vidíme bicykel z Decathlonu. Začiatkom roku 2000 si Jaan Kirsipuu, jazdiaci za tím AG2R, zabezpečil etapové víťazstvo na Tour de France na bicykli Decathlon Penta Pro.

Jazdec tímu AG2R Larry Warbasse opísal, ako vyvíjali bicykle Van Rysel: „Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour, aby vyvinul model RCR Pro. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite stanovenom UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.“

Po pár hodinách boli vypredané

Decathlon má síce už pár mesiacov v ponuke cestné bicykle Van Rysel RCR, avšak bicykle RCR Pro s dizajnom a špecifikáciou, ktoré používajú jazdci tímu AG2R, sa donedávna kúpiť nedali.

Tento týždeň Decathlon pridal do ponuky repliku bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R a už po pár hodinách boli bicykle vypredané.

Na slovenskom e-shope Decathlonu je tento model označený ako „nedostupný“, zatiaľ čo na francúzskom e-shope je možné bicykel predobjednať.

V kompletnej výbave s elektronickým radením Shimano Dura-Ace Di2 či karbónovými kolesami Swiss Side Hadron² 500 Ultimate váži 6,91 kg a stojí rovných 9000 eur.

Najlacnejší bicykel vo WorldTour?

Aj keď sa často uvádza, že ide o najlacnejší bicykel v profesionálnom pelotóne WorldTour, je ešte jedna značka, ktorej najvyššie modely pretekárskych cestných bicykla sú ešte lacnejšie.

Belgický WorldTour tím Intermarché-Wanty je sponzorovaný nemeckou značkou bicyklov Cube, ktorá ponúka prémiové modely cestných bicyklov s výrazne nižšou cenou.

Model Cube Litening Air C:68X SLT, ktorý je stavaný primárne ako ľahký vrchársky špeciál, pričom v ponúkanej výbave s radením Dura-Ace a karbónovými kolesami Newmen Advanced SL R.50 CS Streem váži len 6,6 kg a stojí 7999 eur.

Aero model, ktorý používajú jazdci tímu Intermarché, Cube Litening Aero C:68X SLT, má tiež radenie Dura-Ace a karbónové kolesá Newmen Advanced SL R.50/65 Streem, váži 7,4 kg a stojí 7599 eur.

Oba bicykle od Cube, síce nie sú identickými replikami bicyklov tímu Intermarché-Wanty, avšak úroveň výbavy je na rovnakej úrovni, akú ponúka Decathlon u modelov Van Rysel RCR Pro.

Tím Decathlon dosahuje na nových bicykloch skvelé výsledky

Tím Decathlon AG2R La Mondiale zažíva skvelý úvod sezóny, v ktorom dosiahol už štyri víťazstvá Benoît Cosnefroy, trikrát vyhral Paul Lapeira a dvakrát Ben O’Connor.

Podobne úspešný vstup do sezóny tím AG2R nezažil už dlho, naposledy v roku 2015, kedy do mája zaznamenali deväť výhier.

Zásadný vplyv na zloženie tímu aj rozpočet mal práve vstup veľkého sponzora Decathlon, ktorý po troch rokoch nahradil Citroën.

Spolu s úspechmi ostatných tímov, ktoré sú sponzorované Decathlonom, dosiahli jazdci na bicykloch Van Rysel v roku 2024 už 16 víťazstiev.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Špecifikácia

Van Rysel RCR Pro tímu Decathlon AG2R La Mondiale

  • Rám: karbónový Van Rysel RCR
  • Radenie: Shimano Dura-Ace Di2
  • Kolesá: Swiss Side Hadron²
  • Plášte: Continental GP5000 S TR
  • Kokpit: Integrovaný Deda/Van Rysel
  • Sedlo: Fizik
  • Pedále: Look Keo
  • Cyklopočítač: Wahoo Elemnt
  • Držiaky na fľaše: Elite
  • Hmotnosť: 6,91 kg

 

Aktuality

16:44 Ground Trnava: Bicyklový obchod, ktorý spojil najväčšiu konkurenciu, Trek a Specialized.

„Za dva týždne sme spravili rekordný obrat za celé obdobie fungovania firmy,“ hovorí Richard Trebatický, majiteľ trnavského bicyklového obchodu Ground po presťahovaní do nových priestorov.

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

Zavrieť reklamu