Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Čo ponúka aplikácia Bosch eBike Flow?

Najrýchlejšie rozvíjajúcim sa segmentom v cyklistike sú bezpochyby elektrobicykle a ich rôzne príslušenstvo. Nemecká spoločnosť Bosch eBike Systems ponúka svojim zákazníkom aplikáciu Flow, ktorou prepojíte e-bike s digitálnym svetom.
Matúš Bušík
Čo ponúka aplikácia Bosch eBike Flow?

Ak sa vyžívate v číslach a o svojej jazde chcete mať dokonalý prehľad kedykoľvek a kdekoľvek, táto aplikácia je niečo pre vás.

Práve pomocou nej ovládate všetky funkcie smart systému, ktorý spája motor, akumulátor, displej a riadiacu jednotku.

V aplikácii si viete jazdu prispôsobiť, rozširovať jednotlivé funkcie a aktualizovať systém podľa vlastných potrieb.

Od uvedenia na trh sú pre túto aplikáciu dostupné už tri aktualizácie, ktoré rozširujú jej funkcionalitu. Ale poďme na to pekne po poriadku a predstavme si jednotlivé funkcie aplikácie Bosch eBike Flow.

Základné funkcie

Na úvodnej obrazovke aplikácie sa zobrazujú základné údaje o vašom e-biku, stav batérie, termín najbližšieho servisu.

Ak to daný výrobca podporuje, zobrazí sa tu aj ikona vášho modelu elektrobicykla.

Takisto máte v aplikácii možnosť doladiť jednotlivé režimy podpory podľa svojich vlastných preferencií. A toto je vynikajúce, pretože každý jazdec má svoj špecifický štýl jazdy a vyhovuje mu niečo iné.

Štyri režimy, Turbo, eMTB, Tour a Eco, viete do určitej miery pozmeniť. Nastavovať môžete úroveň podpory, dynamiku, maximálny krútiaci moment a maximálnu rýchlosť, samozrejme do limitu 25 km/h.

Táto funkcia sa mi osobne veľmi páčila a bolo zaujímavé sledovať, ako sa e-bike správa pri zmenených nastaveniach. V podstate som to však testoval štýlom pokus/omyl a nájsť ideálne nastavenie nejakú dobu trvalo.

Toto je veľmi praktické aj v prípade, že na e-biku jazdí viacero členov domácnosti a každému vyhovuje niečo iné; jednotlivé profily si viete uložiť a prepínať podľa potreby.

Taktiež môžete prispôsobiť displej Kiox 300 alebo Kiox 500 podľa vlastných požiadaviek. Vyberte si jednotlivé údaje o jazde, ktoré sa majú zobrazovať, meňte ich poradie, alebo pridávajte vlastné obrazovky. Na výber máte viac než 30 rôznych informácií, ktoré sa dajú na displeji zobraziť.

Celý softvér viete jednoducho a ľahko aktualizovať pomocou prepojenia s bluetoothom, a tak máte prístup ku všetkým novinkám Bosch.

Poslednou aktualizáciou prešla aplikácia len nedávno a spoločnosť reagovala na dopyt jej aktívnych užívateľov. Displeje Kiox sú po aktualizácii schopné poskytovať požadované informácie jazdcovi automaticky.

Napríklad pri stúpaní vidíte váš aktuálny výkon, kadenciu a zdolanú výšku, pri klesaní rýchlosť a pri jazde po rovine všeobecné údaje. E-bike sám rozozná a vyhodnotí údaje o jazde a automaticky prispôsobí obrazovku.

Pri spojení hrudného pásu alebo hodiniek cez bluetooth s vaším elektrobicyklom bude displej zobrazovať aj vašu aktuálnu tepovú frekvenciu.

Po novom tiež získate prehľad, koľko ste odjazdili v jednotlivých režimoch a môžete tak sledovať vašu jazdu ešte viac analyticky.

eBike Alarm

Nastavte si alarm vášho elektrobicykla a zvýšte tým jeho ochranu. Tento alarm sa aktivuje automaticky v momente, keď e-bike vypnete.

Pri pokuse o krádež reaguje systém najskôr zvukovými signálmi a rozsvietením LED diód. Ak sa e-bike začne hýbať, dostanete do vášho telefónu správu a spustí sa sledovanie polohy pomocou aplikácie.

Na využívanie tejto funkcie je potrebné mať aktivovanú službu Flow+, ktorá je po 12 mesiacoch testovania spoplatnená.

eBike Lock

Po inštalácii aplikácie eBike Flow bude váš telefón slúžiť ako digitálny kľúč k aktivácii podpory motora.

E-bike vás identifikuje automaticky pomocou spojenia cez bluetooth a telefón môžete mať po celú dobu vo vrecku.

Takisto ako zámok môžete nastaviť displej Kiox 300 alebo Kiox 500, po ich vybraní z držiaka fungujú ako zámok motora. Pre obnovenie podpory stačí displej jednoducho nasadiť na svoje miesto.

Telefón ako displej

Ak vám na e-biku chýba displej, žiadny problém. Prichyťte SmartphoneGrip na riadidlá, umiestnite tam svoj smartfón a spusťte aplikáciu eBike Flow.

Na obrazovke sa zobrazia rýchlosť, doba trvania jazdy, prejdená vzdialenosť a stav nabitia batérie. Ak používate Apple Watch, zobrazí sa aj vaša aktuálna srdcová frekvencia.

Počas jazdy môžete pomocou riadiacej jednotky prepínať medzi obrazovkou s informáciami o jazde a navigáciou bez toho, aby ste zložili ruky z riadidiel, čo je bezpečné a pohodlné.

Plánovanie trasy a navigácia

Pri navigácii si môžete vybrať z dvoch možností, a to pomocou telefónu na riadidlách, alebo cez displeje Kiox 300, respektíve Kiox 500.

Z aplikácie Komoot sem môžete importovať trasy, prípadne si viete naplánovať vlastnú trasu priamo cez eBike Flow.

Zvoliť si môžete aj preferovaný profil trasy: každodenná jazda, rekreačná cyklistika alebo e-bike traily. V telefóne sa zobrazí mapa prispôsobená vášmu profilu trasy s ďalšími informáciami. V meste sa viete vďaka 3D zobrazeniu výborne orientovať.

Naopak, displeje Kiox ponúkajú minimalistickejšie zobrazenie, ktoré je však prehľadné a jednoduché.

Najnovšia aktualizácia aplikácie umožňuje po nahraní trasy do zariadenia sledovať vašu aktuálnu situáciu v rámci výškového profilu. Viete tak, či už máte to najťažšie za sebou, alebo je potrebné si nejakú energiu nechať na náročnejšie stúpania.

Kompatibilita aplikácií

Aplikáciu eBike Flow môžete prepojiť s ďalšími obľúbenými aplikáciami ako Komoot a Strava. Vďaka spojeniu budete automaticky zaznamenávať údaje o jazde.

Ak používate zariadenia Apple, po udelení súhlasu sa budú všetky dáta synchronizovať so službou Apple Health.

Pri zastávkach sa stopne aj záznam jazdy a obnoví sa automaticky po opätovnom uvedení do pohybu.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu