Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.
Matúš Bušík
RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu

RockShox vydal nový rad vidlíc Psylo. Určené sú pre horské bicykle a trailových jazdcov. Tieto vidlice majú množstvo nových dielov.

Vidlica Psylo sa bude vyrábať v dvoch prevedeniach, pričom na trhu s náhradnými dielmi bude k dispozícii iba najvyšší model Psylo Gold RC za cenu 645 EUR.

Napriek relatívne nízkej cene RockShox tvrdí, že Psylo je inšpirovaná technológiami použitými vo vidliciach Pike a Lyrik .

Psylo používa nové tlmenie Isolator Damper, ktoré sa údajne inšpiruje špičkovou technológiou Charger 3. Táto novinka je použitá aj v enduro vidlici Domain, ktorú značka taktiež prepracovala.

Odpružená vidlica Rudy Ultimate XPLR je určená pre gravel jazdcov a dostala upgrade tlmenia v podobe Charger Race Day 2, o ktorom výrobca uvádza, že je doteraz najľahším tlmením RockShox.

RockShox Psylo

Nová RockShox Psylo Gold RC all-mountain vidlica. Má podobné parametre ako RockShox Revelation – aj keď nie je potvrdené, že ide o náhradu.

Má novú 35 mm hliníková platformu, ktorá údajne poskytuje zvýšenú presnosť riadenia a funkčnú tuhosť, čo by malo pridať na istote pri technickejších zjazdoch.

RockShox udáva, že prémiové puzdrá znižujú odtrhovú silu potrebnú na začatie pohybu a dodávajú hladký pocit v náročnom teréne.

RockShox Psylo Silver RC je nižšia verzia vidlice a využíva aktuálnu patrónu Motion Control a pružinu Solo Air, zatiaľ čo low-end Psylo Silver R používa vinutú pružinu.

Tieto vidlice budú v krátkom čase špecifikované na lacnejších all-mountain a trailových bicykloch.

Patróna RockShox Isolator

Podľa výrobcu ponúka vidlica Psylo Gold RC prémiový výkon vďaka novej patróne Isolator RC Damper, ktorá sa objaví aj na enduro vidlici Domain.

Isolator Damper sa inšpiruje high-end patrónou Charger 3 a má trojpolohové nastavenie kompresie.

Režimy Open, Pedal a Firm je možné prepínať pomocou kolieska na korunke vidlice: režim Open umožňuje oleju voľne prechádzať, tak aby vidlica absorbovala veľké nárazy; režim Pedál ho obmedzuje a pridáva podporu; a režim Firm poskytuje maximálnu tlmiacu silu na zníženie kolísania pri pedálovaní.

Dizajn vnútorného plávajúceho piestu (Internal Floating Piston) zabraňuje miešaniu oleja a vzduchu, zatiaľ čo nový piest Rebound využíva dvojprúdový obvod podobný tlmeniu Charger 3.

Piest odskoku údajne riadi tok oleja pri kompresii a odskoku, vďaka čomu je vidlica predvídateľnejšia v nerovnom teréne.

Tlmič RockShox Charger Race Day 2

Nový Charger Race Day 2 Damper je zatiaľ najľahším tlmením značky a ponúka dvojpolohové nastavenie kompresie.

Nastavenie Open pohltí drobné nerovnosti spojené s jazdou na nespevnených cestách, zatiaľ čo uzamknutá pozícia má byť úplne pevná a má zvýšiť efektivitu a odstrániť akékoľvek kolísanie.

RockShox DebonAir Spring

RockShox tvrdí, že patróna DebonAir Spring ponúka hladký a konzistentný chod počas celého zdvihu, ktorý sa snaží využívať v maximálnej možnej miere.

Dizajn vychádza z patróny DebonAir+, ktorá sa snaží ponúknuť optimálne vyváženie objemu pozitívnej a negatívnej komory s väčšou podporou v strede zdvihu.

Aktuality

16:44 Ground Trnava: Bicyklový obchod, ktorý spojil najväčšiu konkurenciu, Trek a Specialized.

„Za dva týždne sme spravili rekordný obrat za celé obdobie fungovania firmy,“ hovorí Richard Trebatický, majiteľ trnavského bicyklového obchodu Ground po presťahovaní do nových priestorov.

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

Zavrieť reklamu