Benjamin Thomas – ďalšie dva roky s COFIDIS!

Jazdec z francúzskeho regiónu Tarn, ktorý vo farbách tímu COFIDIS pred dvomi rokmi vyhral dvoje etapové preteky. Benjamin Thomas aj v nasledujúcich dvoch rokoch pokračuje vo svojom dobrodružstve s UCI World Tour Squad a nedávno naplno odštartoval výnimočnú sezónu so svojím špeciálnym programom (cesta aj dráha) vrcholiacim na Olympijských hrách v Paríži.
Matúš Bušík

Rýchla a úspešná integrácia! Hneď vo svojej úvodnej sezóne sa Benjamin Thomas veľmi rýchlo etabloval v COFIDIS-e. Dvadsaťosemročný rodák z juhofrancúzskeho mestečka Lavaur výrazne prispel k úspešnému ťaženiu tímu, keď začiatkom roka 2022 vyhral etapové preteky Étoile de Bessèges (február) a o tri mesiace neskôr aj Boucles de la Mayenne.

Počas júla dal o sebe vedieť na najprestížnejšom „etapáku“, na cestách Tour de France, pričom v etapách do Calais, Lausanne a Megève sa dostal až do TOP 10.

Minulý rok vyhral Thomas časovku na etapových pretekoch 4 Jours de Dunkerque a hoci uznáva, že ako celok bola sezóna hore-dole, už dnes je odhodlaný bojovať o najcennejšie vavríny.

Benjamin často zdôrazňuje súčasnú dobrú dynamiku v tíme a vyhlasuje, že urobí maximum, aby úspechov bolo čo najviac. Určite má všetky predpoklady, aby rozšíril svoju zbierku deviatich víťazstiev v UCI pretekoch.

Benjamin Thomas: „Som rád, že budem súčasťou tímu COFIDIS aj ďalšie dve sezóny. S výzvami, ktoré ma čakajú v tomto roku, mám veľké šťastie, že môžem ťažiť zo stability a dôvery tímu. Tou najväčšou výzvou budú určite olympijské hry, ale tiež by som sa chcel presadiť na monumente Miláno – San Remo. To sú tie preteky, ktoré ma svojou dĺžkou a profilom veľmi bavia… Mojou ambíciou je vyhrať preteky World Tour. Dúfam, že už tohto roku.“

„V COFIDIS-e sa cítim naozaj dobre. Podarilo sa nám vytvoriť skvelý kolektív, ktorý funguje aj v špičkových pretekoch, ako napríklad na minuloročnej Tour de France, kde sme získali dve etapové víťazstvá. Medzi mladými a skúsenými jazdcami je dobrá chémia. Vďaka tomuto nastaveniu chcete vyhrávať preteky ešte viac!“

Cédric Vasseur, športový manažér: „Som naozaj hrdý, že pokračujeme v spolupráci s Benjaminom. Hneď ako vstúpil do nášho tímu, etabloval sa ako kľúčový hráč a prinútil ostatných jazdcov, aby zvýšili svoju úroveň. Aj keď vlaňajšia sezóna bola komplikovanejšia a nie všetko vyšlo, ako chcel, vždy zo seba vydal maximum. Teraz ho chceme posunúť ešte vyššie a podporiť ho v jeho úsilí o čo najlepší výsledok v olympijskom Paríži. Úzko budeme spolupracovať s Florianom Rousseauom a Francúzskou cyklistickou federáciou (FFC), aby optimalizovala kalendár na rok 2024 a pomohla mu dosiahnuť jeho ciele nielen na ceste, ale aj na dráhe. Som presvedčený, že Benjamin veľmi rýchlo nájde cestu k víťazstvám.“

COFIDIS – sezóna 2024

• COFIDIS doplnil svoj zoznam 30 jazdcov na sezónu 2024 pridaním francúzskeho vrchára Kennyho Elissondeho a multitalentovaného Belgičana Bena Hermansa. K úspechom patrí aj podpísanie zmlúv so skúseným Španielom Gorkom Izagirrom a Talianom Stefanom Oldanim, ktorý vyhral jednu etapu na Gire 2022.
  • Francúzsky tím však prišiel o víťaza etapy na Tour de France 2023 Victora Lafaya (odišiel do Decathlon–AG2R La Mondiale), ako aj o Simone Consonneho (odišiel do Lidl-Trek)
  • Tím celkovo opustilo 12 jazdcov (okrem iných aj Davide Cimolai a André Carvalho) a rovnaký počet aj prišiel.
  • Lídrami tímu zostávajú Ion Izagirre, Bryan Coquard, Simon Geschke, Axel Zingle a Guillaume Martin.