Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fanúšikovia cyklistiky, pozor! Už v nedeľu, 5. mája 2024 na nás v Bratislave čaká Cycling Day Pharos!

Cestná cyklistika zažíva v posledných rokoch obrovský boom, čo vníma aj obľúbená športová predajňa Decathlon. Aj preto vás pozýva 5. mája 2024 na event plný cyklistiky - Cycling Day Pharos v Bratislave.
Matúš Bušík
Fanúšikovia cyklistiky, pozor! Už v nedeľu, 5. mája 2024 na nás v Bratislave čaká Cycling Day Pharos!

Cyklistika hrá kľúčovú rolu vo vývoji a raste Decathlonu prakticky od jeho vzniku, čo dokazuje aj účasť značiek Van Rysel a Rockrider na celosvetovom trhu.

Obidve značky si budete môcť poriadne odskúšať počas pripravovaného eventu – a to v nedeľu, 5. mája 2024 od 10:00 do 18:00 v predajni Pharos, neďaleko bratislavského letiska M. R. Štefánika.

Podujatie je určené pre všetkých nadšencov cyklistiky – od začiatočníkov až po profesionálnych cyklistov, no na svoje si prídu aj najmenší cyklisti a cyklistky. Čo vás teda čaká?

Exkluzívne modely a technické novinky

„V našom showroome predstavíme úplné lahôdky, napríklad horský bicykel Rockrider Feel 900 s team edition s karbónovým rámom a karbónovými kolesami, ale aj celoodpružený horský e-bike stilus e all mountain, či nákladný elektrický bicykel longtail r500. Návštevníci sa viac dozvedia aj o našich privátnych značkách – Van Rysel a Rockrider,“ vysvetľuje Michaela Šustová zo spoločnosti Decathlon.

Decathlon sa na prelome rokov 2023 a 2024 stal hlavným sponzorom francúzskeho tímu AG2R La Mondiale, čím vstúpil do sveta cestnej cyklistiky. Pri tejto príležitosti pripravil redizajn tímového oblečenia, ktoré počas tohto eventu predstaví verejnosti.

Testovanie bicyklov

Či už po práci vyrážate na cestu, na lesné traily, alebo ste skôr tím gravel; ale aj keď ste fanúšikmi elektrobicyklov, počas Cycling Day Pharos si prídete na svoje.

Bicykle z týchto kategórií budete môcť testovať v priebehu celého dňa za pomoci našich kolegov, ktorí vám radi odpovedia na všetky vaše otázky.

„V Decathlone pracujú odborníci na rôzne športy. Práve naši experti na svet bicyklov záujemcom na mieste poradia vo výbere správneho bicykla, či vhodných doplnkov,“ pokračuje Michaela.

Servis bicykla

Ak už bicykel máte, pokojne ho prineste so sebou. Experti Decathlonu sa vám naň pozrú a urobia jeho bezpečnostnú kontrolu. Skontrolujú nastavenie bŕzd, prevodov, ale overia aj funkčnosť pohyblivých častí, bicykel prečistia a premažú.

Ak ste členom vernostného programu Decathlon Club, servis pre vás bude bezplatný – ak aj členom nie ste, môžete sa zaregistrovať jednoducho na mieste.

„Naši kolegovia záujemcom vysvetlia, ako sa o svoj bicykel starať, na čo si dať najviac pozor a v prípade, že bude potrebná komplexnejšia kontrola, hneď ich objednajú na najbližší voľný termín,“ dopĺňa Michaela Šustová.

Spoločná jazda s našimi expertmi

Vášniví športovci v Decathlone si pripravili pre návštevníkov ešte jednu spoločnú aktivitu. Od 12:00 sa spolu môžu vydať na okružnú jazdu od Decathlon Pharos, cez Lužný most, Čunovo naspäť. Aj týchto 50 kilometrov je ideálnou príležitosťou pre zdieľanie spoločného nadšenia pre cyklistiku.

Detské stanovištia

„V Decathlone myslíme aj na našich najmenších zákazníkov, preto sme si pre nich pripravili zábavné aktivity a športové stanovištia, kde si budú môcť vyskúšať rôzne cyklistické zručnosti,“ uzatvára Šustová. Deti sa môžu tešiť na prekážkovú dráhu, či  skill track (dráhu zručnosti).

Na mieste budú počas celého dňa prebiehať rôzne aktivity, ako sú súťaže vo výmene defektu, či v skladaní bicykla. O občerstvenie sa postará Bistro Green Tree.

Časový harmonogram

10:00 – 10:30 Otvorenie eventu
10:30 – 11:00 Workshop: Správna starostlivosť o bicykel
11:00 – 11:30 Súťaž v oprave defektu o poukážku do servisu
12:00 – 14:00 Spoločná jazda
14:00 – 14:30 Súťaž v oprave defektu o poukážku do servisu
14:30 – 15:00 Workshop: Správna starostlivosť o bicykel
15:00 – 15:30 Súťaž v skladaní bicykla o poukážku do servisu
15:30 – 16:00 Workshop: Ako si správne nastaviť bicykel
16:00 – 16:30 Workshop: Správna starostlivosť o bicykel
16:30 – 17:00 Súťaž v oprave defektu o poukážku do servisu

Zapíšte si do kalendára dátum 5. máj 2024 a namierte si to do predajne Decathlon Pharos – spolu s inými fanúšikmi si užijete skvelý deň plný bicyklov.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke Decathlonu.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu