Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Slovenský pohár v endure pokračuje aj v sezóne 2024! (kalendár)

Po tom, čo organizátori endura v minulom roku oznámili, že v nadchádzajúcej sezóne sa seriál neuskutoční, prichádzajú dobré správy! Slovenský pohár v endure bude pokračovať a organizačne ho zastrešia Hornonitrianska enduro séria spoločne s magazínom Biker!
Matúš Bušík
Slovenský pohár v endure pokračuje aj v sezóne 2024! (kalendár)

Foto: Vladimír Králik, @malykral

Na dobré sa čakať oplatí a my sme nesmierne radi, že môžeme zverejniť kalendár slovenského pohára v endure na sezónu 2024.

Dokopy sa v rámci pretekov slovenského pohára uskutoční 5 pretekov, z čoho tri budú v réžii Hornonitrianskej enduro série – Partizánske, majstrovstvá Slovenska v Žiline a Bojnice a hlavným organizátorom ďalších dvoch bude magazín Biker. Jedno z nich sa uskutoční v rámci Bikefestu v Kálnici a finále slovenského pohára v endure sa bude konať na Pezinskej Babe neďaleko Bratislavy.

V rámci Hornonitiranskej enduro série sa uskutočnia ešte preteky vo Veľkej Lehôtke – 17.-18. augusta, tie však nebudú zaradené do seriálu slovenského pohára.

Kalendár KENNY Slovenský pohár v endure 2024:

Všetky preteky slovenského pohára budú rozdelené do dvoch hlavných kategórií: Slovenský pohár a Enduro Challenge. V rámci slovenského pohára v endure budú štartovať pretekári s platnou licenciou SZC a budú zbierať body do hodnotenia UCI. V rámci Enduro Challenge môžu štartovať aj pretekári bez platnej licencie, tzv. hobbíci.

Štartovné na preteky je pre všetky kolá jednotné. Pri online registrácii zaplatíte 35 €, pri registrácii na mieste to bude o 10 € viac. V pretekoch môžu štartovať aj deti do 13 rokov, v tomto prípade bude štartovné 25 €.

Samozrejmosťou bude profesionálna bezkontaktná časomiera a to na všetkých pretekárskych podujatiach.

Obrovskými novinkami sú trate, na ktorých sa ešte nikdy nepretekalo. Konkrétne to bude na majstrovstvách Slovenska na žilinských OKO Trails a na Pezinskej Babe, ktorá nahradí tradičné bratislavské podujatie na Bielom Kríži.

Súťažné kategórie Slovenský pohár: 

 • Muži U21
 • Ženy
 • Muži Masters 35+
 • Muži Elite 21-34 rokov
 • E-bike

Súťažné kategórie Enduro Challenge:

 • KIDS do 13 rokov
 • Juniori 14-17 rokov
 • Hobby muži od 18 do 39
 • Hobby muži 40+
 • Hobby ženy
 • E-bike

Na všetkých kolách pretekov sa budeme snažiť vytvárať priateľskú atmosféru a poskytneme jazdcom aj sprievodný program. Chceme enduro komunitu zlučovať, nakoľko Enduro je aktuálne jednou z najpopulárnejších cyklistických disciplín a to najmä z dôvodu, že oslovuje široké spektrum hobby jazdcov.

A keďže, človek je tvor súťaživý možnosť porovnať si svoje časy s partiou kamarátov je na nezaplatenie.

Dokážte nám, že organizácia pretekov v endure má zmysel a že sa ich radi zúčastníte v hojnom počte.

My vám môžeme sľúbiť, že urobíme všetko pre to aby preteky po organizačnej stránke prebehli na vysokej úrovni. Pripravíme zaujímavé trate a postaráme sa o skvelú atmosféru počas celého víkendu. Tešíme sa na vás!

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu