Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Navštívili sme veľtrh Carvan Bike Travel 2024 (+galéria)

Caravan bike travel 2024 alebo inými slovami zahájenie sezóny kempingu a bicyklovania pre každého nadšenca týchto aktivít. Či už obľubujete kempovanie v karavane, alebo len v stane prišli ste si tu na svoje. Obrovský veľtrh prilákal aj tento rok množstvo účastníkov a my sme pri tom nemohli chýbať.
Biker
 Video: Navštívili sme veľtrh Carvan Bike Travel 2024 (+galéria)

Foto: Max Čistý

Autorom textu, fotiek a videa je Max Čistý.

Sviatok kempingu a outdoorových aktivít otvoril po 3 – krát brány veľtrhu a to 23. marca v agrokomplexe Nitra.

Veľtrh bol rozdelený do ôsmich pavilónov na ploche takmer 20 000m2, čo už samé o sebe hovorí že ide o naozaj veľkú akciu.

100 vystavovateľov bolo rozdelených do 3 častí. Našli ste tu rozsiahlu ponuku od karavanov a obytných automobilov, až po expedičnú formu cestovania.

Pre nás najzaujímavejší pavilón bol ten expedičný, ktorý ponúkal množstvo zaujímavosti o slobodnom cestovaní a objavili sme množstvo nápadov a inšpirácii.

Cestovateľské filmy a prednášky ako obvykle nemohli chýbať, a bolo super vypočuť si príbeh rôznych cestovateľov, ktorí sa podelili o ich zážitky.

Na svoje si prišli nielen expediční dobrodruhovia, ale aj deti, ktoré mali o program postarané. Vďaka detskej zóne si našli to svoje aj najmenší.

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu