Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Čo mal Tadej Pogačar v taške pod sedlom na Strade Bianche?

Nie, nebola to náhradná duša, bombička na dofúknutie pneumatiky a ani náradie.
Martin Sarvaš
Čo mal Tadej Pogačar v taške pod sedlom na Strade Bianche?

Tadej Pogačar pred pár dňami zaujal celý svet cyklistiky svojim neuveriteľným výkonom na pretekoch Strade Bianche, ktoré vyhral po šialenom 81-kilometrovom sóle.

Fanúšikov a divákov však nezaujal iba obdivuhodný výkon 25-ročného Slovinca, ale nezvyčajný doplnok na jeho bicykli.

Pogačar mal na svojom bicykli Colnago V4Rs pod sedlom niečo, čo ľudia nedokázali identifikovať a hádali, čo by to mohlo byť.

Vyzeralo to ako klasická malá podsedlová taštička, v ktorej sa nosí náhradná duša, náradie či bombička na dofúkanie pneumatiky.

Je však jasné, že ak by aj dostal defekt, určite by ho počas pretekov neopravoval sám a počkal by si na náhradný bicykel z tímového sprievodného vozidla.

Ako sa neskôr ukázalo, pod sedlom nebolo nič výraznejšie zaujímavé. V malej taštičke Scicon mal totiž pod sedlom senzor od Velonu, ktorý zbiera dáta o výkone, rýchlosti, polohe a pod. Záhada vyriešená.

Po pretekoch to v cieli potvrdil aj Fabrizio Guidi, športový riaditeľ Pogačarovho tímu UAE Emirates.

Velon síce nezverejnil kompletné údaje o Pogačarovom výkone na Strade Bianche, ale publikovali aspoň detaily jeho výkonu z posledných 80 kilometrov.

Počas viac ako dvoch hodín v úniku mal slovinský talent priemerný normalizovaný výkon 360 wattov (resp. 5,45 W/kg) a priemernú rýchlosť 38,8 km/h, a to aj napriek náročným podmienkam, dažďu a blatu v štrkových sektoroch.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu