Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 50 krásnych fotografií a skvelých momentov z najťažšieho Strade Bianche v histórii

Ani dlhá trať a náročné podmienky, dážď či blato, nezastavili Tadeja Pogačara pri jeho neuveriteľnom 81-kilometrovom víťaznom sóle.
Martin Sarvaš
Fotogaléria: 50 krásnych fotografií a skvelých momentov z najťažšieho Strade Bianche v histórii

Tadej Pogačar sa stal víťazom historicky najťažšieho Strade Bianche, a to v skutočne veľkom štýle, keďže zaútočil už 81 km pred koncom a svoje sólo úspešne dotiahol až do cieľa.

Keďže organizátori talianskej klasiky by chceli, aby sa zaradila medzi monumenty, predĺžili trať na 215 km a pridali aj štrkové sektory, ktorý celková dĺžka bola až 71 km. Okrem toho, prevýšenie tiež presahovalo hranicu 3000 metrov, takže skutočne išlo o edíciu s najnáročnejšou trasou.

Preteky ešte k tomu sťažilo aj počasie – búrky a dážď – ktoré premenili štrkové sektory na blatové sektory. Ani to však Pogačara nezastavilo pri jeho neuveriteľnom sóle, ktoré sa zapíše hlboko do histórie profesionálnej cyklistiky.

„Neviem prečo,“ odpovedal Pogačar na otázku, prečo zaútočil viac ako 81 km pred cieľom. „Už od začiatku sa išlo vysoké tempo, takže sa pelotón delil na veľa skupín.“

„Keď sme prišli na sektor Monte Sante Marie, bol silný dážď a bolo nás v skupine len okolo 25. Bolo blato a nič nebolo vidno, tak som sa rozhodol, že zaútočím. Vedel som, že ešte zostáva do konca veľa, ale tiež som vedel, že ak sa mi podarí odtrhnúť, dokážem ísť až do cieľa,“ opísal Tadej Pogačar.

„Na začiatku pretekov som sa cítil dobre, tím odviedol výbornú prácu a držal vysoké tempo. Keď začalo pršať, v hlave som mal, že musím potlačiť a ísť sólo.“

„Prvé preteky sú vždy veľmi náročné, hlavne po mentálnej stránke. Ale mám za sebou dobrú prípravu, takže som sa cítil dobre a veril som si,“ dodal Pogačar.

Aktuality

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Zavrieť reklamu