Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017

Rik Bossuyt má na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a aby s ním nemusel utekať, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.
Martin Sarvaš
 Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017

Wout van Aert sa stal víťazom belgickej klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne po 87-kilometrovom úniku s dvoma jazdcami, no viac pozornosti ako ako samotný víťaz dostal jeden z organizátorov.

Rik Bossuyt má posledné roky na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a keďže so svojou robustnou postavou nie je žiadny šprintér, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.

„Nie je to nič v porovnaní s tým, čo tí chlapci musia robiť na bicykli, to viem. Ale akonáhle víťaz pretne cieľovú čiaru, začína sa pre mňa veľký šprint. Tesne pred príchodom jazdcov sa preto začínam trochu rozcvičovať,“ opísal Bossuyt.

57-ročný Rik Bossuyt je v bežnom živote učiteľom a riaditeľom v lokálnej škole, a kolobežku si v skutočnosti zaobstaral preto, aby sa mohol presúvať medzi budovami školy.

V roku 2017 si Rik Bossuyt zabehal po výhre Grega van Avermata na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad, minulý rok Rik Bossuyt sprevádzal víťaza Kuurne-Brusel-Kuurne Tiesja Benoota na elektrobicykli, no tento rok už si zobral elektrickú kolobežku.

„Kolobežku som si kúpil ešte len minulý týždeň… Je pekné, že sa na tom Wout môže smiať, pretože som sa na tom už cítil trochu nepríjemne,“ povedal slovami pre Het Nieuwsblad. „Musí to byť o ňom, nie o mne. Robil som len svoju prácu,“

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu