Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Stojany

Test: Stojan na bicykle Topeak Line Up Stand Max

Praktický a skladný stojan Topeak Line Up Stand Max pojme horský, ale aj cestný bicykel a dokonca aj elektrobicykel. Ak ho práve nepoužívate, zložíte ho do kompaktných rozmerov a schováte pod posteľ.
Hodnotenie: 4/5
99
Matúš Bušík

Univerzálny stojan na bicykle slúži na uskladnenie, prípadne vystavenie bicyklov.

Topeak Line Up Stand Max pojme akýkoľvek typ bicykla, či už ide o cestné, gravel, alebo horské bicykle a elektrobicykle.

Maximálna šírka plášťov pri horských bicykloch je až 3,25´ a vojdú sa sem rozmery kolies od 26´ až po 29´.

Hmotnosť stojanu je 2,6 kg a má naozaj pevnú konštrukciu. Je vyrobený z tvrdenej ocele, duralu a polyméru. Vďaka pevnému telu dokáže udržať aj tie najťažšie elektrobicykle a jeho maximálna nosnosť je 30 kg.

Manipulácia s ním je jednoduchá a celý stojan je skladný, takže ak ho zrovna nepoužívate zložíte ho do kompaktných rozmerov a ukryjete v skrini alebo pod posteľou.

Na skladanie a rozkladanie slúži malá skrutka, dá sa povedať že je to akási poistka, ktorej uvoľnením viete rameno zdvihnúť alebo naopak zložiť.

Aby bol celý stojan pevný musí mať podstavu. Tou sú štyri nohy, ktoré sú polohovateľné, čo prispieva jeho praktickosti.

Taktiež dokážete na stojane prispôsobiť šírku kolies, ktoré tam práve uchytíte. Je to naozaj jednoduché, stačí točiť kužeľovitými plastami na ramene a nastaviť požadovaný rozmer.

Jedinou nevýhodou je vyššia hmotnosť, ktorá je však daňou za jeho stabilitu a pevnosť. Inak ide o veľmi kvalitný a praktický stojan s jednoduchým ovládaním.

www.dema.bike

Aktuality

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

16.04.2024 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

16.04.2024 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu