Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Prilba Extend Event

Ľahká a pohodlná prilba určená na horskú cyklistiku. Je dostatočne odvetraná a má predĺženú tylovú časť pre vyššiu ochranu.
Hodnotenie: 3/5
49,90
Matúš Bušík

Táto prilba je dostupná až v siedmich farebných prevedeniach, takže s výberom správnej farby by ste problém mať nemali a pohodlne sa zladíte so svojou ďalšou výbavou.

Extend Event je ľahká prilba určená no horskú cyklistiku a predáva sa v dvoch veľkostiach S/M (55-58cm) a M/L (58-61cm).

My sme testovali tú väčšiu, ktorá mi na moje prekvapenie sedela dobre. Väčšinou mám s výberom správneho tvaru prilby problém, ale tu sa nemôžem sťažovať a počas celého dňa držala na svojom mieste.

Prilba je vyrobená technológiou in-mould a jej konštrukcia vzadu je predĺžená, čo poskytne viac ochrany, ale aj pohodlia.

Upínací systém je jednoduchý a ovládate ho klasicky kolieskom. Tento mechanizmus nie je výškovo nastaviteľný, ale vďaka predĺženej tylovej konštrukcii som to ani nepotreboval.

Popruhy viete okolo uší doladiť podľa potreby a na brade sa nachádza klasické jednoduché zapínanie.

Prilba má 18 vetracích otvorov, ktoré fungujú správne a hlava sa v nej až tak nepotí, samozrejme v lete pri 30+ stupňoch sa spotíte – prilbu s chladením som ešte nevidel.

V predných troch otvoroch sa nachádza aj sieťka proti hmyzu.

Šilt je pevný, dá sa síce odnímať, ale nie je nastaviteľný.

Polstrovanie je vyberateľné a viete ho vyprať, prípadne pri opotrebení je dostupné aj ako náhradný diel.

Táto prilba ponúka bezpečnostný štandard a menej možností nastavenia, jej cena je však naozaj priaznivá.

www.dema.bike

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu