Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Viktória Chladoňová skončila po skvelom výkone druhá na Svetovom pohári v cyklokrose v Benidorme

Len 17-ročná talentovaná Slovenka aj naďalej pokračuje vo výborných výsledkoch v cyklokrose.
Martin Sarvaš
Viktória Chladoňová skončila po skvelom výkone druhá na Svetovom pohári v cyklokrose v Benidorme

Viktória Chladoňová predviedla opäť skvelý výkon na cyklokrosových pretekoch a na Svetovom pohári v Benidorme skončila v juniorkách na druhom mieste.

Len 17-ročná talentovaná Slovenka prišla do cieľa 20 sekúnd za o rok staršou víťazkou Céliou Gery a aj naďalej potvrdzuje, že v juniorskej kategórii patrí v cyklokrose medzi svetovú elitu.

Chladoňová tak skončila už po tretíkrát na druhom mieste cyklokrosového Svetového pohára v cyklokrosovej sezóne 2023/24. Vo francúzskom Troyes finišovala za Cat Ferguson a v belgickom Namure skončila druhá za Céliou Gery.

Viktória Chladoňová tiež zajazdila druhé najrýchlejšie kolo na pretekoch a s priemernou rýchlosťou 22 km/h bola o 8,5 sekundy pomalšia ako celkovo najrýchlejšie kolo Célie Gery (22,4 km/h).

Pozrite si tiež

Na Svetovom pohári v Benidorme štartovali aj dve ďalšie slovenské juniorky – Sofia Ungerová skončila na 26. mieste a Dorota Vojtíšková skončila na 27. mieste.

Viktória Chladoňová sa od úvodu pretekov držala vo vedúcej skupine, no Célia Gery bola rýchlejšia a v druhom kole mala 11-sekundový náskok pred slovenskou pretekárkou.

Gery si držala na čele stabilne vysoký výkon, zatiaľ čo druhá Chladoňová postupne zvyšovala svoj náskok na pretekárky za ňou.

17-ročná Slovenka zaostávala za vedúcou Gery v treťom kole o 13 sekúnd, v štvrtom kole o 15 sekúnd a napokon prišla do cieľa na druhom mieste s 20-sekundovou stratou na víťazku, zatiaľ čo tretia Cat Ferguson finišovala 41 sekúnd za Chladoňovou.

Viktória Chladoňová má za sebou zatiaľ skvelú sezónu v cyklokrose, pričom okrem výborných výsledkoch na pretekoch Svetového pohára nebola na pódiových priečkach iba jedenkrát zo 14 pretekov a na Majstrovstvách Európy získala bronzovú medailu.

Výsledky Svetového pohára v cyklokrose, Benidorm 2024 – juniorky

Aktuality

Včera 12:35 Fotogaléria: 50 krásnych fotografií a skvelých momentov z najťažšieho Strade Bianche v histórii.

Ani dlhá trať a náročné podmienky, dážď či blato, nezastavili Tadeja Pogačara pri jeho neuveriteľnom 81-kilometrovom víťaznom sóle.

Včera 12:03 Tom Pidcock o šialenom sóle Pogačara na Strade Bianche: What the f*ck, what the f*ck….

„Cítil som sa, ako keby som išiel v grupette,“ opísal Pidcock svoje pocity po tom, ako zaútočil Tadej Pogačar 81 km pred cieľom.

02.03.2024 Tadej Pogačar prekonal dva historické rekordy pri neuveriteľnom výkone a výhre Strade Bianche.

Pogačar zaútočil 81 km pred cieľom a svoje dvojhodinové sólo priviedol úspešne až do cieľa.

02.03.2024 Tadej Pogačar vyhral historicky najťažšie Strade Bianche po šialenom 81-kilometrovom sóle.

Pogačar už pred pretekmi hovoril, kde chce zaútočiť a svoj sľub aj splnil. Na druhom mieste skončil Toms Skujiņš a tretí finišoval Maxim Van Gils.

02.03.2024 Lotte Kopecky po nezastaviteľnom záverečnom útoku vyhrala už po druhýkrát Strade Bianche.

Majsterka sveta zaútočila v záverečnom kilometri v stúpaní Via Santa Caterina a talianska majsterka Elisa Longo Borghini na jej zrýchlenie nedokázala zareagovať, a tak finišovala na druhom mieste, zatiaľ čo šprint o tretie miesto vyhrala Demi Vollering pred Kasiou Niewiadomou.

Zavrieť reklamu