Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Len 16-ročná Viktória Chladoňová získala po skvelom výkone bronz na Majstrovstvách Európy v cyklokrose

Výborný výkon predviedla aj druhá slovenská reprezentantka Sofia Ungerová, ktorá skončila na šiestom mieste.
Martin Sarvaš
Len 16-ročná Viktória Chladoňová získala po skvelom výkone bronz na Majstrovstvách Európy v cyklokrose

Viktória Chladoňová na Majstrovstvách Európy v cyklokrose. Foto: SZC / Matej Červenka

Slovenské juniorky predviedli skvelé výkony na cyklokrosových Majstrovstvách Európy vo francúzskom Pont-Château.

Len 16-ročnej Viktórii Chladoňovej sa podarilo vybojovať bronzovú medailu a bola len štyri sekundy od Britky Cat Ferguson, ktorá skončila druhá. Víťazkou sa stala domáca pretekárka Célia Gery s náskokom 31 sekúnd pred Chladoňovou.

Výborný výkon predviedla aj druhá slovenská juniorská reprezentantka v cyklokrose Sofia Ungerová, ktorá skončila na šiestom mieste len o jedinú sekundu za piatou Imogen Wolff.

„Doteraz som sa s konkurenciou nemohla porovnať na žiadnom podujatí Svetového pohára, keďže sa ešte nekonal. Tušila som, že budem bojovať s Geryovou a Fergusonovou. Trať mi sedela, aj keď blato mi robilo problémy. Mala som zlý štart, tam to bolo hektické, ale postupne som prebila dopredu,“ cituje Chladoňovú portál olympic.sk.

„Išla som stále naplno, sťahovala náskok prvej a druhej pretekárky. Škoda, že som potom opäť spadla a poškodila som si aj bicykel. Našťastie to bolo blízko depa. Som spokojná. Teraz ma čakajú Svetové poháre, na ktorých by som rada dosiahla pódiové umiestenie a zbierala aj skúsenosti,“ dodala Viktória Chladoňová.

Chladoňová má za sebou veľmi úspešnú sezónu, počas ktorej dosiahla viacero úctyhodných výsledkov na svetových podujatiach: 8. miesto na Majstrovstvách sveta XCO; 6. miesto na pretekoch Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě; 15. miesto na Majstrovstvách Európy XCO; majsterka Slovenska v XCO.

Sezónu cyklokrosových pretekov začala mladá Slovenka v októbri, počas ktorého absolvovala sedem pretekov, pričom dosiahla tri výhry na slovenskom pohári a raz bola druhá, a na českom pohári bola jedenkrát druhá a raz tretia.

Výsledky Majstrovstiev Európy v cyklokrose, Pont-Château 2023 – juniorky

pca_cro_crowj_results

Aktuality

13:20 Video: Louise Ferguson dokončila jazdu na Red Bull Hardline Tasmania aj napriek dvom pádom (POV).

Louise Ferguson sa nikdy nevzdáva! Na trati Red Bull Hardline v džungli Tasmánie síce vo finálovej jazde zaznamenala dva pády, ale ani tie ju neodradili od toho prísť do cieľa a zaznamenať tak kompletnú jazdu na tejto šialenej trati. Po prvýkrát sa to podarilo dvom ženám, ktoré sa zapísali do histórie podujatia. Okrem Louise Ferguson sa s traťou popasovala aj víťazka Gracey Hemstreet z Kanady.

12:49 Košický samosprávny kraj poskytne dotáciu pre Trailpark Žehra a pre rožňavské Mine Trails.

Trailpark Žehra dostane z KSK dotáciu vo výške 190 000 € na vybudovanie projektu bežkárskych tratí Nordpark Žehra, ktoré doplnia existujúce žehrianske traily. Mine Trails v Rožňave dostanú na svoj zámer vybudovať flow trail dotáciu vo výške 45 000 €.

12:07 Detaily šialeného výkonu Arnauda De Lieho na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad v číslach.

Len 21-ročný belgický talent skončil v historicky najrýchlejšej edícii Omloop Het Nieuwsblad na desiatom mieste. Trasu s dĺžkou 208 km a prevýšením 1563 m prešiel s priemernou rýchlosťou 43,5 km/h, pričom dosiahol počas necelých piatich hodín priemerný normalizovaný výkon 344 wattov.

11:42 Preteky Shimano Super Cup Banyoles aj so slovenskou účasťou, Lukáš Vranák finišoval v junioroch na 23. mieste.

Druhým slovenským pretekárom na štarte juniorských pretekov bol Filip Sadloň, ktorý obsadil konečné 60. miesto. Elitné kategórie ovládli francúzski jazdci Victor Koretzky a Pauline Ferrand-Prévot.

09:40 Klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne aj Omloop Het Nieuwsblad boli najrýchlejšie v histórii pretekov.

Jan Tratnik vyhral Nieuwsblad s priemernou rýchlosťou 45,147 km/h a jeho tímový kolega Wout van Aert vyhral Kuurne s priemernou rýchlosťou 44,691 km/h, čím prekonal rekord z roku 1975.

Zavrieť reklamu