Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Koľko zarobia najlepšie platení profesionálni cyklisti v roku 2024?

Najväčšie platy majú Tadej Pogačar, Primož Roglič a Mathieu van der Poel.
Martin Sarvaš
Koľko zarobia najlepšie platení profesionálni cyklisti v roku 2024?

Tadej Pogačar. Foto: Alen Milavec / UAE Emirates

Aj keď profesionálni cestní cyklisti vôbec nepatria medzi najlepšie zarábajúcich športovcov na svete, tí najlepší si stále zarobia ročne niekoľko miliónov eur.

Len pre predstavu, najlepšie platený športovec na svete, futbalista Cristiano Ronaldo, mal v roku 2023 plat 136 miliónov amerických dolárov, najlepšie platený basketbalista sveta LeBron James zarobil cez 119 miliónov dolárov a najlepšie platený boxer Canelo Álvarez si zarobil za rok 110 miliónov dolárov.

Samozrejme, že plat športovcov zodpovedá celkovej popularite a sledovanosti daného športu a cyklistika sa pohybuje momentálne okolo desiateho miesta v rebríčku najlepšie platených športov.

Najlepšie platení cyklisti v roku 2024

Podľa talianskych novín Gazzetta dello Sport je v súčasnosti najlepšie zarábajúcim cyklistom na svete jazdec tímu UAE Emirates a dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar, ktorého ročný plat sa odhaduje na 6 miliónov eur.

Na druhom mieste je Pogačarov krajan zo Slovinska Primož Roglič, ktorý má mať dostať v roku 2024 po prestupe do Bora-Hansgrohe 4,5 milióna eur.

Tretí najlepší plat v profesionálnom pelotóne majú majster sveta Mathieu van der Poel a dvojnásobný víťaz Tour de France Jonas Vingegaard, ktorý majú mať zmluvy na 4 milióny eur.

Ďalší v poradí je Wout van Aert s ročným zárobkom 3,5 milióna eur a po ňom nasledujú Remco Evenepoel – 2,8 milióna eur a Tom Pidcock – 2,7 milióna eur.

V rebríčku najlepšie zarábajúcich cyklistov bol dlhé roky na vedúcich priečkach Peter Sagan, no po ukončení kariéry v cestnej cyklistike jeho plat pravdepodobne klesol, aj keď sa dá predpokladať, že sa stále pohybuje v šesťciferných sumách.

Minulý rok boli v top10 aj Chris Froome, Geraint Thomas, Julian Alaphilippe či Michal Kwiatkowski, no v roku 2024 ich platy pravdepodobne o niečo klesli alebo ich predbehli iní jazdci.

Top10 najlepšie platených cyklistov súčasnosti dopĺňajú Adam Yates (2,7 milióna eur), Egan Bernal (2,5 milióna eur) a Carlos Rodríguez (2,5 milióna eur), ktorý je možno prekvapením, ale po skvelom výkone na minuloročnej Tour de France (5. miesto v celkovej klasifikácii) doňho Ineos vkladá nielen nádeje pre budúcnosť, ale aj dostatok peňazí.

Aktuality

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Zavrieť reklamu