Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Olympijský víťaz Jaroslav Kulhavý bude jazdiť na bicykloch Superior

Jaroslav Kulhavý okrem víťazstva na olympiáde zaznamenal aj množstvo ďalších úspechov vrátane titulu majstra sveta v XCO, ale aj v maratóne. V sezóne 2024 sa vráti k pretekaniu s novým partnerom - českou značkou Superior.
Matúš Bušík
Olympijský víťaz Jaroslav Kulhavý bude jazdiť na bicykloch Superior

Táto spolupráca prináša spojenie medzi skúsenosťami najúspešnejšieho českého horského cyklistu a najinovatívnejšou českou značkou.

Jaroslav Kulhavý bude štartovať na rôznych pretekoch v horskej cyklistike v Česku, ale aj v zahraničí. Uvažuje aj o posune k novým disciplínam vrátane pretekov gravel s cieľom zúčastniť sa majstrovstiev sveta v tejto disciplíne.

Okrem pretekania prinesie svoje bohaté skúsenosti do vývoja nových modelov značky Superior, s cieľom posilniť postavenie značky na svetovej scéne.

„Vraciam sa po roku v Xterra triatlonu k tomu, čo mám najradšej – pretekaniu na horských bicykloch. Spojenie s českou značkou je pre mňa obrovským benefitom a páči sa mi, že sa nejedná len o pretekanie, ale budem môcť Superioru odovzdať svoje skúsenosti a pomôcť dotiahnuť nové platformy, na ktorých značka pracuje do finálnej podoby. V novej sezóne som otvorený novým výzvam a zrovna disciplína gravel mi dáva zmysel, chcel by som si vyskúšať niekoľko pretekov so svetovou konkurenciou,“ povedal Jaroslav Kulhavý.

Petr Lavička, ktorý je produktovým manažérom značky Superior sa k príchodu Kulhavého vyjadril: „Sme moc radi, že najúspešnejší horský cyklista v českej histórii bude jazdiť na našich bicykloch a podelí sa s nami o svoje skúsenosti, ktoré nám pomôžu v ďalšom vývoji našich platforiem. Jarda dokáže otestovať bike v tých najťažších podmienkach tak ako málokto vo svete a vďaka tomu nám dokáže poskytnúť poznatky, ktoré v rámci vývoja využijeme.“

Kulhavý na to reagoval: „Teším sa na spoluprácu a z môj počiatočný dojem z najnovšej generácie celoodpruženého biku, ktorý som mohol vyskúšať medzi prvými je výborný. Ide naozaj o bike na svetovej úrovni.“

Súčasťou spolupráce je aj podpora mladých talentov prostredníctvom tímu Ostra Multicraft Čeladná, o ktorého chod sa stará práve Jaroslav Kulhavý, ktorý v ňom aj pôsobí.

Superior chce podporiť mladých nádejných cyklistov, z ktorých možno v budúcnosti vyrastú olympijskí víťazi. V podstate ide o spoločnú beskydskú spoluprácu, keďže v tomto regióne pôsobí tím, ale aj značka Superior.

 

Aktuality

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Zavrieť reklamu