Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jazda na bicykli ráno pred prácou zlepšuje efektivitu a koncentráciu zamestnancov

Nedávna štúdia publikovaná v Journal of Occupational Health Psychology sa zameriavala na vplyv ranného tréningu na výkon zamestnancov. Výsledky sú pozitívne a rannú rozcvičku odporúčajú výskumníci implementovať aspoň raz za týždeň.
Matúš Bušík
Jazda na bicykli ráno pred prácou zlepšuje efektivitu a koncentráciu zamestnancov

„Ranní ptáče dál doskáče,“ tak znie české príslovie, ktoré bolo nedávno potvrdené štúdiou publikovanou v Journal of Occupational Health Psychology.

Tá potvrdila, že cvičenie pred odchodom do práce zlepšuje efektivitu a koncentráciu zamestnancov počas celého pracovného dňa.

Začnite deň na bicykli a všetko bude fajn

Nedávno zverejnená štúdia, v ktorej sa výskumníci rozhodli bližšie sa pozrieť na vplyv ranného cvičenia na zvyšok pracovného dňa, pracuje s hypotézou, ktorá má demonštrovať, či fyzická aktivita pred prácou zlepšila vnímanie výziev a prekážok, s ktorými sa stretávame počas dňa.

Jej výsledkom je, že na účastníkoch bolo pozorované väčšie nasadenie v práci a menšia psychická únava na konci dňa.

Štúdia to potvrdila na základe vzorky 300 jedincov zo Spojeného kráľovstva, ktorí cvičili aspoň jeden deň v týždni pred odchodom do práce.

Okrem sledovania ich pracovného nasadenia, emocionálneho vyčerpania, ale aj iných problémov súvisiacich s prácou, ako napríklad úzkosť, bola vykonaná séria prieskumov a dotazníkov.

Zatiaľ čo cvičenie je prospešné bez ohľadu na to, kedy sa vykonáva, výsledky štúdie ukázali, že ak ľudia cvičia pred odchodom do práce, čelia svojim pracovným úlohám s väčšou energiou, vnímajú ich ako výzvu a nie ako záťaž.

Majú tiež nadšenejší prístup a väčšiu sebadôveru. To tiež vedie k tomu, že sa na konci dňa budete cítiť menej vyčerpaní.

Môže byť náročné vstávať ešte skôr, aby ste stihli výjazd na bicykli (zrejme za tmy), ale môže to byť dobrý dôvod, prečo sa na naše pracovisko prepravovať na bicykli. V konečnom dôsledku nám to ušetrí čas a vyhneme sa stresom v rannej dopravnej špičke.

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu