Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 30 najlepších fotografií zo svetového pohára v disciplíne Cross-country

Táto sezóna bola mimoriadne vyrovnaná a pred poslednými pretekmi nebolo medzi mužmi ani zďaleka rozhodnuté o celkovom víťazovi seriálu.
Matúš Bušík
Fotogaléria: 30 najlepších fotografií zo svetového pohára v disciplíne Cross-country

V Les Gets sa našli naozaj fotogenické miesta. Zdroj: Red Bull Content Pool

Tým sa v mužskej kategórii napokon stal nik iný, než legendárny švajčiarsky jazdec Nino Schurter.

V posledných pretekoch v Mont-Sainte Anne síce skončil až na 14. mieste, to mu však nakoniec stačilo a titul si vybojoval pred Jordanom Sarrou.

Smoliarom sa stal Matthias Flückiger, ktorý mal našliapnuté na víťazstvo v pretekoch, avšak dva smolné defekty v závere pretekov ho odsunuli na druhé miesto a v celkovom poradí skončil na 3. mieste.

Medzi ženami ovládla hodnotenie svetového pohára v disciplínach XCC aj XCO mladá a talentovaná holandská cyklistka Puck Pieterse.

Dá sa povedať, že počas celej sezóny podávala naozaj vyrovnané výkony, ktoré jej priniesli celkové víťazstvo. Pieterse je ďalšou predstaviteľkou modernej cyklistickej generácie, ktorá zvláda pretekať na najvyššej úrovni naprieč viacerými cyklistickými disciplínami.

Nám nezostáva nič iné, než tešiť na začiatok novej sezóny a súboje na poli horských bicyklov. Kompletný kalendár podujatí svetového pohára si môžete pozrieť v článku.

Aktuality

Včera 12:35 Fotogaléria: 50 krásnych fotografií a skvelých momentov z najťažšieho Strade Bianche v histórii.

Ani dlhá trať a náročné podmienky, dážď či blato, nezastavili Tadeja Pogačara pri jeho neuveriteľnom 81-kilometrovom víťaznom sóle.

Včera 12:03 Tom Pidcock o šialenom sóle Pogačara na Strade Bianche: What the f*ck, what the f*ck….

„Cítil som sa, ako keby som išiel v grupette,“ opísal Pidcock svoje pocity po tom, ako zaútočil Tadej Pogačar 81 km pred cieľom.

02.03.2024 Tadej Pogačar prekonal dva historické rekordy pri neuveriteľnom výkone a výhre Strade Bianche.

Pogačar zaútočil 81 km pred cieľom a svoje dvojhodinové sólo priviedol úspešne až do cieľa.

02.03.2024 Tadej Pogačar vyhral historicky najťažšie Strade Bianche po šialenom 81-kilometrovom sóle.

Pogačar už pred pretekmi hovoril, kde chce zaútočiť a svoj sľub aj splnil. Na druhom mieste skončil Toms Skujiņš a tretí finišoval Maxim Van Gils.

02.03.2024 Lotte Kopecky po nezastaviteľnom záverečnom útoku vyhrala už po druhýkrát Strade Bianche.

Majsterka sveta zaútočila v záverečnom kilometri v stúpaní Via Santa Caterina a talianska majsterka Elisa Longo Borghini na jej zrýchlenie nedokázala zareagovať, a tak finišovala na druhom mieste, zatiaľ čo šprint o tretie miesto vyhrala Demi Vollering pred Kasiou Niewiadomou.

Zavrieť reklamu