Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pogačar bude fandiť Van der Poelovi z gauča, odmieta kopírovať Visma a verí že môže byť ešte lepší

Tadej Pogačar sa v roku 2024 nezúčastní monumentu Okolo Flámska, ktorý vyhral tento rok a výrazne si upravil program pretekov pre nadchádzajúcu sezónu.
Martin Sarvaš
Pogačar bude fandiť Van der Poelovi z gauča, odmieta kopírovať Visma a verí že môže byť ešte lepší

Foto: A.S.O. / Thomas Maheux

Tadej Pogačar potvrdil, že v budúcom roku odštartuje na Giro d’Italia, no stále má v pláne aj Tour de France, Olympiádu aj Majstrovstvá sveta.

„Chceme vyskúšať niečo nové, odlišné od tradičnej prípravy na Tour. Nechcem nikoho zmiasť, ale len si užiť môj program,“ povedal Pogačar v rozhovore počas tréningového kempu v Španielsku.

Pogačar začne sezónu na Strade Bianche a potom pôjde Tirreno-Adriatico a Miláno-Sanremo. Pogačar si potom chvíľu oddýchne a vynechá dláždené aj ardenské klasiky.

Znamená to, že v roku 2024 sa Pogačar nezúčastní ani monumentov Liège-Bastogne-Liège a Okolo Flámska, ktorý tento rok vyhral pred Van der Poelom.

Prečítajte si tiež

Na Okolo Flámska bude fandiť Van der Poelovi

„Dúfam, že v ten deň nebudem mať dlhý tréning, aby som si mohol takmer celé preteky pozrieť v televízii. Bude to iné, preteky mi v ten deň nepochybne budú chýbať. Je to však dobrá voľba neabsolvovať Okolo Flámska,“ povedal Pogačar.

„Či bude [Van der Poel] dominovať, keď tam nie som? Dúfam, že áno. Bolo by skvelé vidieť vo Flámsku vyhrať majstra sveta. Van der Poel je veľký šampión, takže pre cyklistiku by to bolo dobré,“ hovorí Pogačar a dodal, že preteky si užije z pohodlia domova na gauči.

Pogačar bude pretekať iba desať súťažných dní pred štartom Giro d’Italia, aby si ušetril dostatok energie na následný júlový súboj s Jonasom Vingegaardom na Tour.

Aj keď sa zúčastní Gira, preskočiť najväčšie preteky sveta mu nikdy nenapadlo: „Nikdy som nerozmýšľal nad tým, že by som Tour vynechal. Viem, aká dôležitá je Tour pre mňa a tím.“

„Ak absolvujete iba Giro, sezóna sa skončí a je ťažšie pripraviť sa na poslednú časť roka, bez akýchkoľvek pretekov v lete. Takže som o tom nikdy nepremýšľal, aj keď sa určite vidím, že niekedy Tour vynechám,“ priznal 25-ročný Slovinec.

„Cyklistika nie je len o Tour. Dá sa robiť veľa iných zábavných vecí“

„Cyklistika však nie je len o Tour, aj keď sú to najväčšie preteky roka. Dá sa robiť veľa iných zábavných vecí a príde rok, keď nebudem jazdiť na Tour.“

„Bude to rok plný pízz a dobrých cestovín,“ zavtipkoval Pogačar. „Už som mal jednu dobrú pizzu, keď som si prechádzal štrnástu etapu Gira. Dúfam, že mi môj výživový tréner dovolí tú istú pizzu aj cez Giro.“

Aj keď patrí Pogačar medzi najlepších na svete, stále verí, že sa môže zlepšiť: „Primárne sa zlepšujem tréningom a tiež zbieraním skúseností a učením sa novým veciam. Starnem, aj keď rast v mojom tele sa v určitom momente nepochybne spomalí.

„Vždy je však priestor na zlepšenie mysle. Nevidím jednu konkrétnu vec, v ktorej by som sa potreboval konkrétne zlepšiť. Môžem sa zlepšiť vo všetkých oblastiach. Napríklad v časovkách som niekedy dobrý, ale niekedy vôbec. Na tom môžem pracovať, ale niekedy dosiahnete určitú úroveň a nemôžete sa zlepšiť.“

„Snažím sa rásť prácou na malých detailoch a možno je to ono. Verím, že sa mi ešte podarí zlepšiť sa. Výsledky, ktoré dosiahnete, nemusia nevyhnutne definovať, či ste lepší alebo horší. Poznáte seba a spôsob, akým trénujete a žijete. Takto viete, či ste lepší alebo nie. Pretože sa toho veľa môže pokaziť a niekedy vám ujde nejaký výsledok, ale na bicykli ste boli skutočne lepší,“ dodal Tadej Pogačar.

 

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu