Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Šialený americký cyklista nastúpal na Zwifte za rok 2023 ekvivalent 140 Mount Everestov

37-ročný Keith Roy prekonal neoficiálny rekord nastúpaných metroch a tento rok absolvoval viac ako 1,2 milióna výškových metrov.
Martin Sarvaš
Šialený americký cyklista nastúpal na Zwifte za rok 2023 ekvivalent 140 Mount Everestov

Vytrvalostný cyklista z New Yorku Keith Roy nastúpal na svojom bicykli za posledný kalendárny rok vyše 1,2 milióna metrov, čo je ekvivalentná výška 140 Mount Everestov.

37-ročný Roy má na svojej Strave za rok 2023 494 aktivít, počas ktorých najazdil celkovú vzdialenosť 82 781,6 km a nastúpal 1 239 062 metrov.

Keith Roy absolvuje väčšinu svojich jázd na trenažéri cez aplikáciu Zwift, pričom šliape aj počas pracovnej doby, keďže pracuje z domu, pričom denne najazdil priemerne až 10 hodín.

Celkový čas, ktorý Roy absolvoval na trenažéri je viac ako 2828 hodín, čo je necelých 117 dní.

Znamená to, že takmer tretinu svojho života strávil Keith Roy tento rok v sedle bicykla.

„Dosiahol som to len náhodou. Jazdím vždy, keď mám príležitosť jazdiť a posúvam sa ďalej ako predtým,“ povedal Keith Roy pre Cycling Weekly.

„Začiatkom tohto roka som začal mimo sezóny jazdiť nejaké kopce na Zwifte. Môj priateľ mi povedal: Momentálne si pred svetovým rekordným tempom v lezení, ak to budeš udržiavať celý rok, môžeš to dokázať.“

„Reagoval som: To myslíš vážne? Potom mi dal čísla a rozobral mi to a ja som len stúpal,“ hovorí Roy.

Bývalý kulturista pracuje pre medicínsku softvérovú firmu a hovorí, že netrénuje na preteky, ale skôr len pre zábavu, pričom s cyklistikou začal v roku 2015 ako spôsob, ako do tréningov integrovať viac kardia.

„Pravdepodobne najťažšia vec je, keď vás bolí zadok a je to mizerné, keď sedíte v sedle. Jazdím, kým mi to nie je nepríjemné, a potom zastavím. Jazdím vnútri v basketbalových šortkách, pretože mi to príde pohodlnejšie. V cyklistických šortkách som mal väčšie podráždenie pokožky a viac problémov ako v tradičných šortkách,“ priznal 37-ročný Američan.

Aj keď Roy celkovo nastúpal ekvivalent 140 Mount Everestov, zatiaľ neabsolvoval tzv. Everesting, čo znamená nastúpanie 8848 metrov počas jednej jazdy.

„Na tejto štatistike je zahanbujúce, že som tento rok ešte neabsolvoval Everesting. Teraz musím jeden dokončiť do konca roka,“ dodal Keith Roy.

Štatistiky aktivít Keitha Roya v roku 2023

  • Aktivity: 494
  • Vzdialenosť: 82 781,6 km
  • Nastúpaná výška: 1 239 062 m
  • Čas: 2828 hod 12 min
  • Najdlhšia jazda: 1 115,9 km
  • Najväčší výstup: 1 054 m

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu