Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Šialený americký cyklista nastúpal na Zwifte za rok 2023 ekvivalent 140 Mount Everestov

37-ročný Keith Roy prekonal neoficiálny rekord nastúpaných metroch a tento rok absolvoval viac ako 1,2 milióna výškových metrov.
Martin Sarvaš
Šialený americký cyklista nastúpal na Zwifte za rok 2023 ekvivalent 140 Mount Everestov

Vytrvalostný cyklista z New Yorku Keith Roy nastúpal na svojom bicykli za posledný kalendárny rok vyše 1,2 milióna metrov, čo je ekvivalentná výška 140 Mount Everestov.

37-ročný Roy má na svojej Strave za rok 2023 494 aktivít, počas ktorých najazdil celkovú vzdialenosť 82 781,6 km a nastúpal 1 239 062 metrov.

Keith Roy absolvuje väčšinu svojich jázd na trenažéri cez aplikáciu Zwift, pričom šliape aj počas pracovnej doby, keďže pracuje z domu, pričom denne najazdil priemerne až 10 hodín.

Celkový čas, ktorý Roy absolvoval na trenažéri je viac ako 2828 hodín, čo je necelých 117 dní.

Znamená to, že takmer tretinu svojho života strávil Keith Roy tento rok v sedle bicykla.

„Dosiahol som to len náhodou. Jazdím vždy, keď mám príležitosť jazdiť a posúvam sa ďalej ako predtým,“ povedal Keith Roy pre Cycling Weekly.

„Začiatkom tohto roka som začal mimo sezóny jazdiť nejaké kopce na Zwifte. Môj priateľ mi povedal: Momentálne si pred svetovým rekordným tempom v lezení, ak to budeš udržiavať celý rok, môžeš to dokázať.“

„Reagoval som: To myslíš vážne? Potom mi dal čísla a rozobral mi to a ja som len stúpal,“ hovorí Roy.

Bývalý kulturista pracuje pre medicínsku softvérovú firmu a hovorí, že netrénuje na preteky, ale skôr len pre zábavu, pričom s cyklistikou začal v roku 2015 ako spôsob, ako do tréningov integrovať viac kardia.

„Pravdepodobne najťažšia vec je, keď vás bolí zadok a je to mizerné, keď sedíte v sedle. Jazdím, kým mi to nie je nepríjemné, a potom zastavím. Jazdím vnútri v basketbalových šortkách, pretože mi to príde pohodlnejšie. V cyklistických šortkách som mal väčšie podráždenie pokožky a viac problémov ako v tradičných šortkách,“ priznal 37-ročný Američan.

Aj keď Roy celkovo nastúpal ekvivalent 140 Mount Everestov, zatiaľ neabsolvoval tzv. Everesting, čo znamená nastúpanie 8848 metrov počas jednej jazdy.

„Na tejto štatistike je zahanbujúce, že som tento rok ešte neabsolvoval Everesting. Teraz musím jeden dokončiť do konca roka,“ dodal Keith Roy.

Štatistiky aktivít Keitha Roya v roku 2023

  • Aktivity: 494
  • Vzdialenosť: 82 781,6 km
  • Nastúpaná výška: 1 239 062 m
  • Čas: 2828 hod 12 min
  • Najdlhšia jazda: 1 115,9 km
  • Najväčší výstup: 1 054 m

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu