Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Lance Armstrong: Najlepší príbeh roka 2023 je Sepp Kuss

28-ročný Američan má za sebou náročnú sezónu, v ktorej pomohol Primožovi Rogličovi k víťazstvu na Gire, Jonasovi Vingegaardovi k víťazstvu na Tour a on sám získal na Vuelte červený dres. "Všetci športoví fanúšikovia v Amerike by mali vedieť, že Sepp Kuss vyhral Vueltu," povedal Armstrong.
Martin Sarvaš
Lance Armstrong: Najlepší príbeh roka 2023 je Sepp Kuss

Sepp Kuss dosiahol najväčší úspech v kariére na tohtoročných pretekoch Vuelta a España, na ktorých sa stal celkovým víťazom.

Kuss však pôvodne nešiel na Vueltu ako líder, ale ako pomocník. Mal za sebou náročné trojtýždňové preteky Giro d’Italia a Tour de France, takže sa nečakalo, že by dokázal podať výkon, ktorým by mohol mieriť k zisku červeného dresu.

„Najlepším príbehom roka [2023] bol Sepp Kuss. Počas celej svojej kariéry bol výnimočným tímovým kolegom, a potom mal možnosť užiť si túto dlhú sezónu a ukázať sa na Vuelte a vyhrať. Je to neuveriteľný príbeh,“ povedal Lance Armstrong v nedávnej epizóde podcastu The Move.

„Nielenže vyhral Vueltu, ale bol na Gire, Tour a potom išiel na Vueltu. Ak si nie ste vedomí existuje len veľmi málo ľudí, ktorí sa pokúsia odjzadiť tri Grand Tour v jednej sezóne, je to šialenstvo.“

Zvláštna situácia na Angliru

„A určite to nebolo darované. Vieme, čo sa tam dialo,“ povedal.

28-ročný Američan ukázal, že je stále vo forme víťazstvom horskej šiestej etapy a do červeného dresu sa obliekol po siedmej etape.

Situácia sa výrazne zmenila v 13. etape, kedy jeden z najväčších favoritov Remco Evenepoel nezvládol vysoké tempo tímu Jumbo-Visma a po dojazde na legendárnom vrchole Col du Tourmalet sa Roglič a Vingegaard posunuli na druhé a tretie miesto celkovej klasifikácie, zatiaľ čo Evenepoel stratil takmer pol hodinu.

Zvláštna situácia však nastala pri výstupe na vrchol stúpania Angliru, keď si Vingegaard a Roglic všimli, že Kuss má problémy udržať s nimi tempo a namiesto toho, aby zostali s Kussom, jeho tímoví kolegovia mu ušli Američan musel bojovať až do cieľa o každú sekundu, aby neprišiel o červený dres.

V nasledujúcej horskej 18. etape už však v záverečnom stúpaní Vingegaard ani Roglič neútočili proti svojmu tímovému kolegovi a Sepp Kuss tak doviezol červený dres až do Madridu.

„Museli by ste byť psychopat, aby ste mu nefandili“

„Nielenže je to najlepší príbeh roku, ale aj veľmi zaslúžený. Museli by ste byť psychopat, aby ste mu nefandili,“ povedal Armstrong.

„Všetci športoví fanúšikovia v Amerike by mali vedieť, že Sepp Kuss vyhral Vueltu. Je to obrovský úspech,“ dodal Lance Armstrong.

Aktuality

17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu