Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sepp Kuss vyhral z úniku šiestu etapu Vuelty, Evenepoel neudržal tempo s Rogličom a Vingegaardom

Na vrchole ťažkého stúpania Pico del Buitre skončil na druhom mieste Lenny Martinez, ktorý sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie a tretí prešiel cieľom Romain Bardet.
Martin Sarvaš
6. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

6. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: La Vall d’Uixó → Observatorio Astrofísico de Javalambre
  • Profil: horská
  • Dĺžka:  183,1 km
  • Prevýšenie: 4013 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 41,1 km/h
  • Víťaz: Sepp Kuss (Jumbo-Visma)

Sepp Kuss (Jumbo-Visma) vyhral z úniku šiestu etapu Vuelta a España 2023 a po tohtoročnej účasti na Gire a Tour si pripísal prvé etapové víťazstvo v tejto sezóne.

Na vrchole ťažkého stúpania Pico del Buitre (10,9 km / 8%) skončil na druhom mieste Lenny Martinez (Groupama-FDJ), ktorý sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie a tretí prešiel cieľom Romain Bardet (DSM-Firmenich).

Kuss sa dostal do úniku, v ktorom bolo viac ako 40 jazdcov, vrátane Marca Solera, Attilu Valtera, Mikela Landu či Lennarda Kämnu. Na úpätí rozhodujúceho stúpania bolo na čele stále takmer 40 pretekárov s náskokom necelých štyroch minút pred pelotónom, no skupina sa postupne vo vysokom tempe rozpadala.

Sepp Kuss zrýchlil, keď zostávalo do cieľa 2,5 km a do cieľa prišiel osamote s 26-sekundovým náskokom pred Martinezom.

Tímovým kolegom Seppa Kussa Primožovi Rogličovi a Jonasovi Vingegaardovi sa v závere Pico del Buitre podarilo oddeliť od priebežného lídra Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep), ktorý prišiel do cieľa 32 sekúnd za dvojicou z Jumbo-Visma.

„Bola to neuveriteľne ťažká etapa,“ priznal Sepp Kuss. „Chceli sme sa pokúsiť ísť do úniku, len aby sme otestovali QuickStep a vedeli sme, že to bude ťažký deň na kontrolovanie pretekov. To bol primárny cieľ a boli sme tam s Dylanom, Janom a Attilom, ktorí išli skvele. Musím sa im veľmi poďakovať za prácu, ktorú odviedli.“

„Celý deň som sa cítil výborne a myslel som len na to, kedy zaútočiť. Celé stúpanie som si len užíval prostredie, ktoré máme na Vuelte – sú to pre mňa vždy špeciálne preteky,“ povedal Kuss.

Na otázku, či pomýšľal na celkové víťazstvo v pretekoch, Kuss odpovedal: „Nie, nie. Vyhrať etapu je pre mňa neuveriteľné. V prvom rade si to musím užiť,“ dodal 28-ročný Američan.

Útok Primoža Rogliča, na ktorý nedokázal zareagovať Remco Evenepoel:

Po náročnej horskej etape sa výrazne premiešalo celkové hodnotenie. Martinez vedie o osem sekúnd pred Kussom a tretí Marc Soler zaostáva o 51 sekúnd.

Remco Evenepoel sa posunul na ôsme miesto (+2:47 min), pričom Vingegaard naňho stráca už len päť sekúnd a Roglič 11 sekúnd, zatiaľ čo Enric Mas (Movistar) zaostáva za Evenepoelom o tri sekundy a Juan Ayuso (UAE Emirates) o 19 sekúnd.

Záverečný kilometer 6. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 5. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu