Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Vingegaard, Kuss a Roglič zničili konkurenciu v kráľovskej etape Vuelta a España

Jonas Vingegaard si pripísal etapové víťazstvo na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet a za ním prešli cieľom tímoví kolegovia Sepp Kuss a Primož Roglič. Remco Evenepoel neudržal tempo už v prvej polovici trinástej etapy a do cieľa prišiel až 27 minút za Vingegaardom.
Martin Sarvaš
Vingegaard, Kuss a Roglič zničili konkurenciu v kráľovskej etape Vuelta a España

13. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Formigal. Huesca la Magia → Col du Tourmalet
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 134,7 km
  • Prevýšenie: 4266 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 34,9 km/h
  • Víťaz: Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)

Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) vyhral kráľovskú 13. etapu pretekov Vuelta a España 2023 na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet.

Druhý prešiel cieľom líder Vuelty a Vingegaardov tímový kolega Sepp Kuss a tretí finišoval ďalší jazdec Jumbo-Visma Primož Roglič.

Tím Jumbo-Visma tak v náročnej horskej etape potvrdil svoju suverénnu dominanciu na španielskych pretekoch Grand Tour.

Do rozhodujúceho stúpania Col du Tourmalet vchádzala ako prvá 20-členná skupina, v ktorej boli až štyria jazdci tímu Jumbo-Visma. Vo vysokom tempe sa však postupne skupina zmenšovala. Vingegaard zaútočil 7,6 km pred koncom etapy a do cieľa išiel osamote.

Jediní jazdci, ktorí dokázali ako-tak udržať tempo s víťazmi Gira a Tour, a Seppom Kussom, boli Juan Ayuso (UAE Emirates), Cian Uijtdebroeks (Bora-Hansgrohe) a Enric Mas (Movistar), ktorí stratili necelých 40 sekúnd.

Naopak veľmi zlý deň má za sebou pôvodne jeden z najväčších favoritov pre výhru celkovej klasifikácie Remco Evenepoel, ktorý ešte prvej polovici etapy, v stúpaní Col d’Aubisque, neudržal vysoké tempo domestikov Jumbo-Visma.

Evenepoel prišiel do cieľa so stratou cez 27 minút, čím prišiel o reálnu šancu bojovať o červený dres.

Obdivuhodný výkon celého tímu Jumbo-Visma v trinástej etape znamená tiež výrazné zmeny v celkovej klasifikácii.

Na čele je síce aj naďalej Sepp Kuss, ale na druhé miesto sa posunul Primož Roglič (+1:37 min) a tretí je Jonas Vingegaard (+1:44 min).

Za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+2:37 min), Enric Mas (+3:06 min), Marc Soler (+3:10 min), Mikel Landa (+4:12 min), Aleksandr Vlasov (+5:02 min).

Výrazný posun zaznamenal aj len 20-ročný belgický talent Cian Uijtdebroeks, ktorý na deviatom mieste stráca na Kussa 5:30 min. Najlepšiu desiatku uzatvára João Almeida so stratou 8:39 min.

Záverečný kilometer 13. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 13. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu