Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vingegaard, Kuss a Roglič zničili konkurenciu v kráľovskej etape Vuelta a España

Jonas Vingegaard si pripísal etapové víťazstvo na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet a za ním prešli cieľom tímoví kolegovia Sepp Kuss a Primož Roglič. Remco Evenepoel neudržal tempo už v prvej polovici trinástej etapy a do cieľa prišiel až 27 minút za Vingegaardom.
Martin Sarvaš
Vingegaard, Kuss a Roglič zničili konkurenciu v kráľovskej etape Vuelta a España

13. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Formigal. Huesca la Magia → Col du Tourmalet
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 134,7 km
  • Prevýšenie: 4266 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 34,9 km/h
  • Víťaz: Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)

Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) vyhral kráľovskú 13. etapu pretekov Vuelta a España 2023 na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet.

Druhý prešiel cieľom líder Vuelty a Vingegaardov tímový kolega Sepp Kuss a tretí finišoval ďalší jazdec Jumbo-Visma Primož Roglič.

Tím Jumbo-Visma tak v náročnej horskej etape potvrdil svoju suverénnu dominanciu na španielskych pretekoch Grand Tour.

Do rozhodujúceho stúpania Col du Tourmalet vchádzala ako prvá 20-členná skupina, v ktorej boli až štyria jazdci tímu Jumbo-Visma. Vo vysokom tempe sa však postupne skupina zmenšovala. Vingegaard zaútočil 7,6 km pred koncom etapy a do cieľa išiel osamote.

Jediní jazdci, ktorí dokázali ako-tak udržať tempo s víťazmi Gira a Tour, a Seppom Kussom, boli Juan Ayuso (UAE Emirates), Cian Uijtdebroeks (Bora-Hansgrohe) a Enric Mas (Movistar), ktorí stratili necelých 40 sekúnd.

Naopak veľmi zlý deň má za sebou pôvodne jeden z najväčších favoritov pre výhru celkovej klasifikácie Remco Evenepoel, ktorý ešte prvej polovici etapy, v stúpaní Col d’Aubisque, neudržal vysoké tempo domestikov Jumbo-Visma.

Evenepoel prišiel do cieľa so stratou cez 27 minút, čím prišiel o reálnu šancu bojovať o červený dres.

Obdivuhodný výkon celého tímu Jumbo-Visma v trinástej etape znamená tiež výrazné zmeny v celkovej klasifikácii.

Na čele je síce aj naďalej Sepp Kuss, ale na druhé miesto sa posunul Primož Roglič (+1:37 min) a tretí je Jonas Vingegaard (+1:44 min).

Za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+2:37 min), Enric Mas (+3:06 min), Marc Soler (+3:10 min), Mikel Landa (+4:12 min), Aleksandr Vlasov (+5:02 min).

Výrazný posun zaznamenal aj len 20-ročný belgický talent Cian Uijtdebroeks, ktorý na deviatom mieste stráca na Kussa 5:30 min. Najlepšiu desiatku uzatvára João Almeida so stratou 8:39 min.

</p> <h3>Záverečný kilometer 13. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 13. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu