Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Zostrih toho najlepšieho z Majstrovstiev Slovenska v cyklokrose 2023

Tituly pre majstrov Slovenska v cyklokrose sú rozdané. Ako to vyzeralo na pretekoch v Žiari nad Hronom si pozriete vo videu.
Matúš Bušík

Text prevzatý od Slovenského zväzu cyklistiky:

Posledný novembrový víkend prebehli záverečné dve kolá slovenského pohára v cyklokrose. V Žiari nad Hronom sa v sobotu súťažilo o národné dresy.

Majstrom Slovenska v kategórii kadetov sa stal Milan Húsenica (Športový klub Topoľčianky). Ten si počas piatich kôl vybudoval náskok pol minúty pred druhým Jakubom Mikušom (Slávia Trenčín).

Kadetky urobili v sobotu tri kolá a najrýchlejšie ich absolvovala Karolína Hajduková (CK EPIC DOHŇANY). Lujza Bartošíková (CLIMBERG SPORT TEAM) za ňou zaostala o 18 sekúnd a bola druhá. Po tretie miesto si prišla Karolína Bortelová (CYKLISTICKÁ TOUR), ktorá mala manko na víťazku 22 sekúnd.

Tri kolá urobili aj starší žiaci a medzi nimi zvíťazil Sebastian Trnka (CYKLISTICKÁ TOUR). Ostatné kategórie išli dve kolá.

Kategóriu starších žiačok a žiačok zároveň ovládla ako v predchádzajúcich prípadoch Natália Letková (CK EPIC DOHŇANY).

Medzi mladšími žiakmi opäť raz dominoval Jakub Stano (Športový klub Topoľčianky).

Jasnú favoritku mali preteky žien a junioriek. Bola ňou Viktória Chladoňová (CLIMBERG SPORT TEAM), ktorá mala v sobotu presne desať súperiek na ceste za titulom majsterky Slovenska.

Viktória Chladoňová (CLIMBERG SPORT TEAM) od štartu bola vpredu, no nemala to také jednoznačné ako sa možno očakávalo. Jej tieňom bola Sofia Ungerová (Cycling Academy Trenčín), ktorá sa jej držala ako kliešť.

Ostatné pretekárky rýchlo pochopili, že zvedú súboj maximálne o tretiu priečku. Chladoňová s Ungerovou si išli vlastné preteky. Napínavý boj aj súboj o tretiu priečku. Prakticky celé preteky o ňu bojovali Tereza Kurnická (PROefekt team), Janka Keseg Števková (OUTSITERZ) a Dorota Vojtíšková (CLIMBERG SPORT TEAM). V takomto poradí prišli aj do cieľa.

Preteky mužov prebiehali na okruhu dlhom 2,5 kilometra a cyklisti na ňom urobili jedenásť kôl. Podľa výsledkov z predchádzajúcich kôl Slovenského pohára bol najväčším favoritom na zisk víťazstva Matej Ulík (Expres CZ-Tufo Team Kolín).

Papierové predpoklady začal napĺňať od samotného úvodu pretekov, odkedy sa pohyboval v čele. Súperi od neho postupne odpadávali. Najdlhšie mu robili spoločnosť Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín) a Sebastian Michalec (CLIMBERG SPORT TEAM). Najskôr odpadol Michalec a o pár kilometrov neskôr aj Kováč. Odvtedy išiel Matej Ulík (Expres CZ-Tufo Team Kolín) vpredu úplne sám a budoval si náskok.

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu