Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Viktória Chladoňová obhájila titul majsterky Slovenska v cyklokrose a vyhrala aj preteky Slovenského pohára

Len 17-ročná slovenská cyklistka si hneď po obhajobe majstrovského titulu pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Slovenského pohára v cyklokrose v Žiari nad Hronom.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, Žiar nad Hronom 2023 – ženy. Foto: Ján Melicher / Slovenský zväz cyklistiky

Mladá talentovaná slovenská cyklistka Viktória Chladoňová vyhrala už druhý rok po sebe titul majsterky Slovenska v cyklokrose v kategórii žien.

Striebornú medailu získala Sofia Ungerová, ktorá prišla do cieľa so 17-sekundovou stratou a na treťom mieste skončila Tereza Kurnická.

„Som veľmi šťastná, že som úspešne obhájila víťazstvo [na Majstrovstvách Slovenska] v cyklokrose. Ďakujem tímu Climberg Sport Team a som veľmi vďačná za podporu od mojich tímových kolegov a trénerov. Sústreďme sa teda naďalej na ďalšie veľké preteky,“ napísala Chladoňová na svojom instagrame.

V mužskej kategórii vybojoval titul cyklokrosového majstra Slovenska Matej Ulík, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Samuel Kováč a Sebastian Michalec.

Slovenský šampionát sa uskutočnil v Žiari nad Hronom, kde sa na ďalší deň opäť pretekalo vrámci série Slovenského pohára.

Biker/ka roku 2023: Hlasujte za svojich favoritov

Len 17-ročná Viktória Chladoňová, ktorá nedávno získala bronz na cyklokrosových Majstrovstvách Európy, potvrdila skvelú formu a opäť zvíťazila, čím si pripísala už svoje piate víťazstvo v sezóne 2023/24.

Druhé miesto vybojovala tiež Sofia Ungerová a tretia prešla cieľom Dorota Vojtíšková.

V mužskej kategórii sa stal víťazom pretekov Slovenského pohára poľský jazdec Marek Konwa, za ktorým finišoval Matej Ulík pred ďalším Poliakom Ksawierom Garnekom.

Výsledky

Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, Žiar nad Hronom 2023 – ženy

Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, Žiar nad Hronom 2023 – muži

Slovenský pohár v cyklokrose, Žiar nad Hronom 2023 – ženy

Slovenský pohár v cyklokrose, Žiar nad Hronom 2023 – muži

Aktuality

12:54 Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017.

Rik Bossuyt má na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a aby s ním nemusel utekať, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.

11:54 Mohol by byť našim novým Saganom. Julian Alaphilippe má otvorené dvere v tíme TotalEnergies.

Šéf QuickStep-u Patrick Lefevere kritizuje Alaphilippa za slabé výkony, životný štýl a vzťah so svojou partnerkou Marion Rousse, na čo zareagoval manažér TotalEnergies Jean-René Bernaudeau a uviedol, že bude mať vždy miesto vo francúzskom ProTeame. (Cyclingnews)

11:32 Video: Nahnevaný Arnaud De Lie viní sprievodné auto zo svojho pádu na pretekoch Le Samyn.

„Auto organizátorov zrazu zastavilo v zákrute a potom museli zastaviť všetky autá za ním. Je jasné, že na vine sú tie autá. V zákrute sa nezastavuje, je to celkom jednoduché,“ povedal 21-ročný Belgičan, ktorý patril medzi najväčších favoritov belgickej klasiky. (WielerFlits)

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Zavrieť reklamu