Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Dresy

Test: Zateplený dres Maloja Gader M

Hľadáte dres na zimu? Ideálnym riešením je mať niečo zateplené, čo však stále dostatočne vetrá. To je aj prípad dresu Maloja Gader.
Hodnotenie: 5/5
115
Matúš Bušík
Test: Zateplený dres Maloja Gader M

Maloja Gader M je dres do chladného počasia, prípadne ho môžete používať ako strednú vrstvu.

Je vyrobený z 92 % polyesteru a 8 % elastanu. Materiál, z ktorého je vyrobený, nazýva spoločnosť Thermopile. Ten je síce vo vnútri zateplený a na dotyk veľmi príjemný amäkký, na vonkajšku však vidieť perforované otvory, ktoré zabezpečia správny odvod vlhkosti od tela.

Strih je voľnejší a vďaka elastickému materiálu nebude problém nosiť pod ním napríklad lakťové chrániče alebo spodnú termovrstvu do naozaj chladného počasia.

Vďaka dobrému odvetraniu je dres rýchloschnúci. Viem si predstaviť nosiť ho aj na zimné športy na lyžiarsky svah, alebo ako spodnú vrstvu na skialp s membránovou bundou na vrchu.

Dres je dostupný v štyroch farebných variantoch a jeho dizajn je zaujímavý, keďže farba rukávov je rozdielna. Mal som ho oblečený počas chladného rána na trailoch a mal som na ňom ako vrchnú vrstvu nepremokavú bundu.

Pri šliapaní na kopec mi bolo samozrejme teplo, takže bunda putovala do batohu. Po prvej jazde sa oteplilo zhruba na 10 stupňov a toto bola teplota, pri ktorej som sa v drese cítili fajn. Je to však individuálna záležitosť, niekomu je zima, inému zas teplo.

Dres je kvalitný a na jeseň a zimu vám ho môžem odporučiť.

Cena: 115 €

www.maloja.de

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu