Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan skončil tretí na kritériu v Saitama a uzavrel svoju kariéru v profesionálnom pelotóne

Víťazom exhibičného kritéria v Japonsku sa stal Tadej Pogačar, ktorý porazil v záverečnom šprintérskom súboji Seppa Kussa.
Martin Sarvaš
Peter Sagan skončil tretí na kritériu v Saitama a uzavrel svoju kariéru v profesionálnom pelotóne

Peter Sagan absolvoval svoje posledné preteky v profesionálnom pelotóne na exhibičnom kritériu v japonskom meste Saitama.

Sagan sa dostal do sólo úniku 10 km pred koncom 59,5-kilometrových pretekov, keď sa mu podarilo vybojovať body na šprintérskej prémii. Neskôr sa k nemu pridali do úniku aj Tadej Pogačar a Sepp Kuss.

V úplnom závere kritéria však Peter Sagan už neudržal tempo s Pogačarom a Kussom a cieľom prešiel na treťom mieste.

V záverečnom šprinte vedúcej dvojice bol rýchlejší Tadej Pogačar, ktorý sa po prvýkrát zúčastnil na kritériu v Japonsku, ktoré organizujú usporiadatelia Tour de France.

„Definitívne som skončil s pretekami WorldTour, ale musím sa stále pripravovať na horskom bicykli a vrámci prípravy sa chystám aj na cestné preteky. Som veľmi rád, že som sa dostal opäť na toto kritérium v Japonsku. Bola tu skvelá atmosféra a mali sme veľkú podporu od fanúšikov,“ povedal Sagan po kritériu.

Zostrih exhibičného kritéria v japonskom meste Saitama:

Aktuality

12:54 Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017.

Rik Bossuyt má na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a aby s ním nemusel utekať, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.

11:54 Mohol by byť našim novým Saganom. Julian Alaphilippe má otvorené dvere v tíme TotalEnergies.

Šéf QuickStep-u Patrick Lefevere kritizuje Alaphilippa za slabé výkony, životný štýl a vzťah so svojou partnerkou Marion Rousse, na čo zareagoval manažér TotalEnergies Jean-René Bernaudeau a uviedol, že bude mať vždy miesto vo francúzskom ProTeame. (Cyclingnews)

11:32 Video: Nahnevaný Arnaud De Lie viní sprievodné auto zo svojho pádu na pretekoch Le Samyn.

„Auto organizátorov zrazu zastavilo v zákrute a potom museli zastaviť všetky autá za ním. Je jasné, že na vine sú tie autá. V zákrute sa nezastavuje, je to celkom jednoduché,“ povedal 21-ročný Belgičan, ktorý patril medzi najväčších favoritov belgickej klasiky. (WielerFlits)

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Zavrieť reklamu