Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Ultraľahký Cannondale SuperSix EVO Lab71 je víťazným bicyklom vrchárskych majstrovstiev Británie

Vrchárske majstrovstvá Veľkej Británie vyhral po prvýkrát vyhral bicykel s kotúčovými brzdami, ktorý so všetkými úpravami vážil len 5,66 kg.
Martin Sarvaš
Víťazný bicykel vrchárskych Majstrovstiev Veľkej Británie – Cannondale SuperSix EVO Lab71. Foto: Bikeradar

Vrchárske majstrovstvá Veľkej Británie sú každoročne ideálnou motiváciou pre radikálne spôsoby, ako ušetriť hmotnosť na bicykloch v boji proti gravitácii.

Doposiaľ mal víťaz týchto pretekov vždy bicykel s ráfikovými brzdami, no tento rok sa stal Andrew Feather prvým jazdcom, ktorý vyhral na bicykli s kotúčovými brzdami.

Andrew Feather pretekal na špeciálne upravenom bicykli Cannondale SuperSix EVO Lab71, na ktorom mal kolesá Hunt Hill Climb SL Disc Tubular, 12-rýchlostné radenie Shimano Dura-Ace s jednoprevodníkom Rotor a ľahké karbónové sedlo a predstavec s riadidlami od nemeckého výrobcu Schmolke.

Featherov ultraľahký špeciál sa dostal v kompletnej výbave na celkovú hmotnosť 5,66 kg, čo je skutočne veľmi málo s ohľadom na to, že ide o bicykel s kotúčovými brzdami.

Andrew Feather sa stal britským vrchárskym majstrom v stúpaní Ambleside s dĺžkou 4,5 km a priemerným sklonom 8,5% resp. prevýšením 385 metrov, ktoré zdolal za 11 minút a 48 sekúnd. Druhý Ed Laverack zaostal o 18 sekúnd a tretí Paddy Clark zaostal až o minútu a 18 sekúnd.

Špecifikácia

  • Rám a vidlica: Cannondale SuperSix EVO Lab71
  • Kolesá: Hunt Hill Climb SL Disc Tubular
  • Plášte: Vittoria Pista Speed 23-28 mm, galuskové
  • Radenie: Shimano Dura-Ace
  • Kľuky: Rotor ALDHU s meračom výkonu
  • Kazeta: Shimano Dura-Ace, 12-speed, 11-30z
  • Brzdové kotúče: Shimano XTR140/140mm
  • Sedlo, predstavec, riadidlá: karbónové Schmolke
  • Pedále: Shimano Dura-Ace
  • Hmotnosť: 5,66 kg

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu