Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Helmy

Test: Helma Spiuk Korben

Spiuk Korben veľmi pohodlná a slušne odvetraná aerohelma, ktorá dobre drží na hlave, je tiež pekná, relatívne ľahká a nestojí veľa peňazí.
Hodnotenie: 3.5/5
125,90
Matúš Bušík
Test: Helma Spiuk Korben

Spiuk Korben je cestná aerohelma, ktorá poskytuje kvalitnú a pohodlnú ochranu hlavy, dobré odvetranie, celkom priaznivú cenu, ale pred kúpou je dobré si ju vyskúšať, lebo nie každému stopercentne sadne.

Model Korben má päť otvorov vpredu a päť vzadu. Predné a zadné otvory sú prepojené mierne zníženým profilom a celkovo tvoria technológiu Airflow Architecture, ktorá zabezpečuje dobrú priedušnosť a lepšiu aerodynamiku.

Odvetranie je skutočne dobré a ani na dlhých jazdách v letných horúčavách nebolo cítiť výrazný rozdiel v porovnaní s bežnými cestnými prilbami.

Helma sedí na hlave pevne a vďaka dobre rozmiestnenej vnútornej výstelke je pohodlná.

Vo veľkosti M/L som mal však pocit, že je mi trochu väčšia, ako by mala byť a jej predný „hrot“ mi zavadzal v zornom poli. Preto si ju pred kúpou treba určite vyskúšať, aby ste si zvolili správnu veľkosť.

V zadnej časti sa helma doťahuje klasicky kolieskom a uťahuje sa alebo uvoľní v závislosti od toho, akým smerom ho otáčate. Dá sa tiež posunúť nahor/nadol a prispôsobiť tak lepšie tvaru hlavy.

Nastavenie dĺžky popruhov cez plastovú sponu trvalo trochu dlhšie, ale našťastie toto treba spraviť len raz. Na pravom popruhu je umiestnený malý  pás výstelky, ale ten som hneď zložil, keďže to bol iba zberač potu.

Popruhy sú pripevnené k helme takým spôsobom, že si musíte dávať okuliare pod nich, čo nie je úplne ideálne. Ale je zas fajn, že okuliare si môžete odložiť do predných otvorov helmy.

Prilba váži 257 gramov, čo je celkom dobrá hmotnosť na to, že ide o aeroprilbu.

Má síce menšie nedostatky, ale celkovo je Spiuk Korben veľmi pohodlná a slušne odvetraná aerohelma, ktorá dobre drží na hlave, je tiež pekná, relatívne ľahká a nestojí veľa peňazí.

www.eurosports.sk

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu