Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Giro Aries Spherical je najbezpečnejšia prilba na svete podľa nezávislého hodnotenia Virginia Tech

Prilba Giro Aries Spherical si vyslúžila päť hviezdičkové hodnotenie. Jej celkové skóre STAR 8,40 jej zaistilo 1. miesto spomedzi 210 testovaných prilieb.
Matúš Bušík
Giro Aries Spherical je najbezpečnejšia prilba na svete podľa nezávislého hodnotenia Virginia Tech

Úlohou dizajnérov a inžinierov v spoločnosti Giro bolo urobiť z najelpšej prilby ešte lepšiu. Aries Spherical je nástupcom modelu Aether Spherical a oproti nej je ľahšia, lepšie odvetraná a má lepšie aerodynamické vlastnosti.

Podarilo sa však aj docieliť mimoriadne vysokej miery bezpečnosti, čo dokazuje prvé miesto medzi zo všetkých testovaných cyklistických prilieb nezávislou oranizáciou Virginia Tech v roku 2023.

Americký inštitút Virginia Tech sa k prilbe vyjadril: „Prilba Giro Aries Spherical si vyslúžila päť hviezdičkové hodnotenie. Jej celkové skóre STAR 8,40 jej zaistilo 1. miesto spomedzi 210 testovaných prilieb.

K tomu aby bola prilba čo najbezpečnejšia a zároveň najpohodlnejšia, dizajnéri využili unikátne výskumné a vývojové zázemie DOME.

Tam mohli využiť rôzne testovacie zariadenia akými sú napríklad aerodynamický tunel, testovacia hlava Therminator pre meranie rýchlosti ochladzovania a viac než 50 ďalších testovacích zariadení, tak aby Aries fungovala lepšie než akákoľvek iná doposiaľ vyrobená prilba.

Profil tejto špičkovej pretekárskej prilby je zmenšený na minimum, aby čo najlepšie kopíroval tvar hlavy. To spolu s veľmi nízkou hmotnosťou (cca 265 g vo veľkosti M) a dokonalým odvetraním (24 otvorov s technológiou Wind Tunnel) dodáva neuveriteľné pohodlie pri jazde.

Okrem toho ponúka vynikajúcu ochranu vďaka technológii Spherical a vysokú pevnosť vďaka in-mold konštrukcii s plne krytou EPS škrupinou.

To všetko prispelo nielen k vysokému hodnoteniu od Virginia Tech, ale aj k nadšeným recenziám v odborných médiách.

Magazín Cycling News uvádza: „Prilba Giro Aries je v súčasnosti na prvom mieste v hodnotení cyklistických prilieb od Virginia Tech a to má obrovský význam pre akúkoľvek prilbu. Táto má však naviac štýlový dizajn a je vzdušná.“

Ako prebieha hodnotenie bezpečnosti Virginia Tech?

Nezávislá organizácia Virginia Tech poskytujena základe rozsiahleho testovania objektívne informácie o tom, ktoré prilby najviac znižujú riziko otrasu mozgu.

Virginia Tech podrobuje každú cyklistickú prilbu 24 nárazovým testom, aby mohla vypočítať hodnotenie bezpečnosti.

Viac hviezdičiek rovná sa vyššia ochrana, pričom 5 hviezdičiek majú tie najlepšie dostupné prilby. Po laboratórnych testoch sa výsledné riziká otrasu mozgu zhromaždia podľa pravdepodobnosti, že cyklista taký náraz zažije, tak ako je popísané v metodike STAR pre cyklistické prilby vypraconej spoločnosťou Virginia Tech (STAR – Summation of Tests for the Analysis of Risk).

Čím nižšie je skóre hodnoty STAR, tým lepší je výkon prilby. Aries Spherical získala skóre hodnoty STAR 8,40, čo ju v hodnotení cyklistických prilieb organizácie Virginia Tech pre rok 2023 zaistilo prvé miesto.

GIRO Aries Spherical – vlastnosti a technológie

Prilba, ktorá je tak ľahká a pohodlná, až máte pocit, ako by ste žiadnu prilbu na hlave nemali. Giro Aries Spherical je skutočne revolúciou v ochrane hlavy, pohodlia a štýlu.

Spherical Technology powered by Mips*

Revolučné technológia Spherical, ktorú nájdete iba v prilbách Giro a Bell je založená na princípe kĺbu. Škrupina sa skladá z dvoch častí (pologúľ) vložených do seba a spojených pomocou elastomerov.

Celý systém vytvára akési odpruženie vo vnútri prilby, ktoré absorbuje sily v prípade nárazu a odvádza ich preč od mozgu – pologule sa voči sebe môžu pohnúť a elastomery tlmia energiu.

* Systém Mips (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenú ochranu proti pôsobeniu rotačných síl na hlavu.

Progressive Layering a Nanobead EPS

Táto technológia spočíva v dvoch rôznych tvrdostiach vonkajšej a vnútornej škrupiny z penového polystyrénu. Zatiaľ čo vonkajšia vrstva je tvrdšia a je tak pripravená tlmiť nárazy vo vysokej rýchlosti, vnútorná vrstva je naopak mäkšia a má odrazové vlastnosti, aby mohla čo najviac tlmiť nárazy v menších rýchlostiach.

Aura II Reinforcement Arch

Špeciálna výstuha Aura II Reinforcement Arch prechádza celou prilbou a zaisťuje jej pevnosť a odolnosť voči vplyvom z vonka.

Ďalšie výhody

Perfektné usadenie na hlave zaisťuje patentovaný upínací systém Roc Loc 5+ Air spolu s antimikrobiálnymi výstelkami Ionic+.

Prilba má aj nový systém DryCore pre odvod potu z čela, port na odloženie okuliarov, ultraľahké pásky Slimline a nechýbajú ani reflexné prvky.

Prilbu Giro Aries Spgerical môžete zakúpiť priamo u českého dodávateľa značky Giro – firmy Progress Cycle alebo u ktoréhokoľvek predajcu značky Giro na Slovensku aj v Čechách.

 

Aktuality

21:03 Fotogaléria: Pozrite si, ako vyzerali tréningy pred Strade Bianche 2024.

Jazdcov čaká 215 km dlhá trasa s prevýšením 3674 m a 15 štrkových sektorov s celkovou dĺžkou cez 71 km. Najväčšími favoritmi sú víťazi predošlých dvoch edícií Tadej Pogačar a Tom Pidcock.

13:43 Video: Šialený zostrih Sleeper Shreddit z pretekov svetového pohára v zjazde.

„Je to vonku! Najväčšiu zjazdová show na svete – svetový pohár sme zachytili na našich kamerách a posielame ho do sveta ako darček pre vás fanúšikov. Drifty, skoky, pády a atmosféra na to všetko sa v edite môžete tešiť. Prinášame vám 8 a pol minúty skutočného chaosu“ píše sa vo vyjadrení tvorcov editu.

13:14 Video: Slovenská zjazdová reprezentácia trénuje na blate vo Francúzsku.

Zjazdári odišli na juh Francúzska za ideálnymi podmienkami a skvelým počasím, avšak jazdia v blate a daždi.

12:09 Český enduro pretekár Vojta Bláha je novým členom Horsefeathers tímu.

Vojta Bláha je špičkový enduro pretekár a svoje schopnosti dokazuje nielen na pretekoch v Česku, ale aj vo svetovom pohári v disciplíne enduro. Od tejto sezóny bude Vojta jazdiť v oblečení a s doplnkami Horsefesthers.

11:21 Norco predstavilo nové modely Sight a Optic s high-pivot konštrukciou.

Trailové a enduro bicykle budú dostupné v karbónovom, ale aj hliníkovom prevedení s rôznymi veľkosťami kolies.

Zavrieť reklamu