Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Okolo Slovenska z karavánového autíčka COFIDIS

COFIDIS a jeho karavánové autíčko sa za posledné roky stali neoddeliteľnou súčasťou pretekov Okolo Slovenska. Spoločnosť COFIDIS má 2 tieto autíčka a počas roka prejdú viac ako 9 000 kilometrov na pretekoch Grand Tour La Vuelta, Tour de France či Giro di Italia, ale aj ako súčasť najvýznamnejších pretekov u nás – Okolo Slovenska.
Matúš Bušík
Okolo Slovenska z karavánového autíčka COFIDIS

Text, foto: Cofidis

Autá v reklamnej kolóne ponúkajú na každých pretekoch veľkolepú show pre priaznivcov cyklistiky. Veľkou prednosťou cyklistiky je, že priťahuje rôzne publikum všetkých vekových kategórií.

Kúzlo reklamnej karavány spočíva v tom, že pre fanúšikov robí z pretekov neodolateľný zážitok. Autíčko, ktoré sme mali tento rok na Okolo Slovenska, absolvovalo aj Tour de France.

Ako to funguje v reklamnej kolóne?

 Najprv treba absolvovať s autíčkom cestu z centrály COFIDIS vo francúzskom Lille na Slovensko. Tu autíčko naložíme reklamnými predmetmi ako bufky (multifunkčné športové šatky), perá a podobne.

Dva dni pred začiatkom pretekov si s účastníkmi karavánového autíčka prejdeme presný a detailný priebeh Okolo Slovenska.

Potom sa autíčko vydalo na cestu do Košíc, kde spolu s kolegami absolvovalo registráciu na preteky.

Každý deň sa náš štvorčlenný tím staral o to, aby diváci dostali bufky, a pritom sa dobre zabávali.

Ich deň počas Okolo Slovenska sa začínal raňajkami o 7.00 h. Nasledovala príprava na samotnú etapu a priebeh cesty.

Určovalo sa, kedy sa bude štartovať, aké bude poradie reklamnej kolóny a koľko reklamných predmetov sa plánuje rozdať v daný deň.

Samozrejme, treba dbať aj na bezpečnosť (miestami sa ide až 80 km/h), ako aj na správny výber hudby. Po etape sa celá kolóna zoradila v priestoroch cieľa.

Potom sa naše hostesky vybrali rozdávať reklamné predmety a letáky so súťažou o COFIDIS cyklistický dres.

Ako hovorí Patrik, člen nášho tímu: „Okolo Slovenska bol jedinečný zážitok. Videl som krásu našej krajiny a milých divákov. Byť súčasťou reklamnej kolóny je cenná skúsenosť a zároveň unikátny spôsob, ako byť bližšie ku klientom COFIDIS.“

Pri veľkých eventoch typu ako je Okolo Slovenska sa COFIDIS snaží priniesť vždy niečo nové. Ako prvý začal využívať reklamnú karavánu.

Môžeme povedať, že COFIDIS autíčko sa stalo veľkým prekvapením pre divákov. Každý rok sa tešia naňho a na reklamné predmety, ktoré dostanú.

Pre COFIDIS toto podujatie znamenalo viac ako 200 000 divákov, asi 9 000 rozdaných reklamných predmetov a 435 zúčastnených v súťaži o dres COFIDIS.

Ale predovšetkým – je to možnosť byť v priamom kontakte s našimi súčasnými alebo budúcimi klientmi.

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu