Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Okolo Slovenska z karavánového autíčka COFIDIS

COFIDIS a jeho karavánové autíčko sa za posledné roky stali neoddeliteľnou súčasťou pretekov Okolo Slovenska. Spoločnosť COFIDIS má 2 tieto autíčka a počas roka prejdú viac ako 9 000 kilometrov na pretekoch Grand Tour La Vuelta, Tour de France či Giro di Italia, ale aj ako súčasť najvýznamnejších pretekov u nás – Okolo Slovenska.
Matúš Bušík
Okolo Slovenska z karavánového autíčka COFIDIS

Text, foto: Cofidis

Autá v reklamnej kolóne ponúkajú na každých pretekoch veľkolepú show pre priaznivcov cyklistiky. Veľkou prednosťou cyklistiky je, že priťahuje rôzne publikum všetkých vekových kategórií.

Kúzlo reklamnej karavány spočíva v tom, že pre fanúšikov robí z pretekov neodolateľný zážitok. Autíčko, ktoré sme mali tento rok na Okolo Slovenska, absolvovalo aj Tour de France.

Ako to funguje v reklamnej kolóne?

 Najprv treba absolvovať s autíčkom cestu z centrály COFIDIS vo francúzskom Lille na Slovensko. Tu autíčko naložíme reklamnými predmetmi ako bufky (multifunkčné športové šatky), perá a podobne.

Dva dni pred začiatkom pretekov si s účastníkmi karavánového autíčka prejdeme presný a detailný priebeh Okolo Slovenska.

Potom sa autíčko vydalo na cestu do Košíc, kde spolu s kolegami absolvovalo registráciu na preteky.

Každý deň sa náš štvorčlenný tím staral o to, aby diváci dostali bufky, a pritom sa dobre zabávali.

Ich deň počas Okolo Slovenska sa začínal raňajkami o 7.00 h. Nasledovala príprava na samotnú etapu a priebeh cesty.

Určovalo sa, kedy sa bude štartovať, aké bude poradie reklamnej kolóny a koľko reklamných predmetov sa plánuje rozdať v daný deň.

Samozrejme, treba dbať aj na bezpečnosť (miestami sa ide až 80 km/h), ako aj na správny výber hudby. Po etape sa celá kolóna zoradila v priestoroch cieľa.

Potom sa naše hostesky vybrali rozdávať reklamné predmety a letáky so súťažou o COFIDIS cyklistický dres.

Ako hovorí Patrik, člen nášho tímu: „Okolo Slovenska bol jedinečný zážitok. Videl som krásu našej krajiny a milých divákov. Byť súčasťou reklamnej kolóny je cenná skúsenosť a zároveň unikátny spôsob, ako byť bližšie ku klientom COFIDIS.“

Pri veľkých eventoch typu ako je Okolo Slovenska sa COFIDIS snaží priniesť vždy niečo nové. Ako prvý začal využívať reklamnú karavánu.

Môžeme povedať, že COFIDIS autíčko sa stalo veľkým prekvapením pre divákov. Každý rok sa tešia naňho a na reklamné predmety, ktoré dostanú.

Pre COFIDIS toto podujatie znamenalo viac ako 200 000 divákov, asi 9 000 rozdaných reklamných predmetov a 435 zúčastnených v súťaži o dres COFIDIS.

Ale predovšetkým – je to možnosť byť v priamom kontakte s našimi súčasnými alebo budúcimi klientmi.

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Zavrieť reklamu