Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Ľuboš Staňo a Simona Kuchyňková vyhrali posledné kolo Slovenského pohára v endure v Bratislave

Celkovými víťazmi slovenského pohára v endure v roku 2023 sa stali Martin Knapec a Simona Kuchyňková.
Matúš Bušík
Ľuboš Staňo a Simona Kuchyňková vyhrali posledné kolo Slovenského pohára v endure v Bratislave

Foto: Adam Šakový - TrailBK

Posledné kolo slovenského pohára v endure hostila tradične Bratislava, konkrétne traily na Bielom Kríži.

V rámci pretekov sa uskutočnilo aj podujatie Biker enduro Challenge, v ktorom mohli štartovať jazdci bez licencie SZC.

Dohromady sa podujatia zúčastnilo 204 pretekárov, čo je na slovenské pomery slušné číslo.

Trať pretekov merala dohromady cez 28 km a jazdci počas dňa nastúpali vyše 1 100 metrov. Jazdci postupne prechádzali jednotlivé rýchlostné skúšky, ktorých bolo dohromady 6.

Najrýchlejším pretekárom v elitnej mužskej kategórii sa stal Ľuboš Staňo z tímu Mtbiker. Jeho celkový čas bol 18:27,85. Vyhral tri zo šiestich rýchlostných skúšok, konkrétne RS 3,4 a 6.

Na druhom mieste skončil Martin Knapec z CTM Racing Team, so stratou necelých 5 sekúnd na víťazného Staňa. Tretí skončil v pretekoch poliak Michal Topór. Aktuálny majster Slovenska v disciplíne enduro Jakub Jenčuš z PROefekt Across Team skončil na 4. mieste.

Víťaz pretekov na svojom Instagrame napísal: „Pre mňa to boli posledné preteky v tomto roku a som naozaj šťastný, že som ukončil sezónu na najvyššom stupienku. V celkovom hodnotení sezóny som to dotiahol na 3. miesto. Po celej tej hektickej sezóne mi to dáva ďalšiu silu a motiváciu! Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú.“

Celkovým víťazom slovenského pohára v endure sa v roku 2023 stal Martin Knapec, ktorý skončil vo všetkých troch kolách na druhom mieste. Na druhé miesto to dotiahol Jakub Jenčuš.

Foto: Adam Šakový – TrailBK

V ženskej kategórii sa najviac darilo Simone Kuchyňkovej z tímu Okoeverywhere Racing, ktorá preteky vyhrala s časom 21:01,7 a dominovala vo všetkých rýchlostných skúškach. Po veľmi vydarenej sezóne sa Simona stala aj celkovou víťazkou slovenského pohára v endure.

Na druhom mieste v pretekoch skončila mladá Anna Selecká z ŠK Medvedica, ktorá na víťazku stratila takmer 2:25 minúty. Tretia skončila Kristína Galušková z Enjoy the Ride tímu, so stratou 2:46 min na víťazku.

Na druhom mieste v celkovom poradí slovenského pohára skončila Kristína Galušková a tretie miesto si vyjazdila Natália Ďugelová.

V juniorskej kategórii do 21 rokov si s traťou najlepšie poradil Michal Hlobil z CK Stupava, ktorý zaznamenal výsledný čas 19:23,44. Pred druhým Jakubom Kalusom z Okoeverywhere Racing mal náskok 14,3 sekundy. Na treťom mieste skončil Jakub Lachkovič z CK Stupava.

V celkovom hodnotení slovenského pohára v endure získal najviac bodov v tejto kategórii David Cibík z Okoeverywhere Racing, na druhom mieste skončil Maroš Krupa z Transition Beastie Bikes a tretí sezónu ukončil Jakub Kalus.

V kategórii Masters sa z víťazstva tešil Peter Drábik z tímu Okoeverywhere Racing, ktorý trať prekonal za 19:44,85 minút. Na druhom mieste za ním skončil Martin Brozman z Weldtite Cykloturiec a tretí skončil Marcin Motyka z Poľska.

V celkovom poradí kategórie vyhral Peter Drábik pred Martinom Brozmanom a tretí skončil Dušan Lopušný.

V kategórii E-Bike preteky ovládol zjazdár Rasťo Baránek z Kellys Factory Teamu, ktorého čas 18:25,46 bol zároveň najrýchlejším časom dňa. Na druhom mieste za ním sa umiestnil mladý talent Richard Tandara z CTM Racing Team, ktorý na Rasťa stratil 13,5 sekundy a na treťom mieste skončil Boris Smatana z Life for Ride so stratou 25 sekúnd na víťaza.

Celkovým víťazom slovenského pohára v kategórii elektrobicyklov sa stal Richard Tandara pred tímovým kolegom Adamom Milom a tratím Filipom Sklenárikom z Enjoy the Ride Team.

Kompletné výsledky a výsledky hobby kategórii nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk.

Aktuality

21:03 Fotogaléria: Pozrite si, ako vyzerali tréningy pred Strade Bianche 2024.

Jazdcov čaká 215 km dlhá trasa s prevýšením 3674 m a 15 štrkových sektorov s celkovou dĺžkou cez 71 km. Najväčšími favoritmi sú víťazi predošlých dvoch edícií Tadej Pogačar a Tom Pidcock.

13:43 Video: Šialený zostrih Sleeper Shreddit z pretekov svetového pohára v zjazde.

„Je to vonku! Najväčšiu zjazdová show na svete – svetový pohár sme zachytili na našich kamerách a posielame ho do sveta ako darček pre vás fanúšikov. Drifty, skoky, pády a atmosféra na to všetko sa v edite môžete tešiť. Prinášame vám 8 a pol minúty skutočného chaosu“ píše sa vo vyjadrení tvorcov editu.

13:14 Video: Slovenská zjazdová reprezentácia trénuje na blate vo Francúzsku.

Zjazdári odišli na juh Francúzska za ideálnymi podmienkami a skvelým počasím, avšak jazdia v blate a daždi.

12:09 Český enduro pretekár Vojta Bláha je novým členom Horsefeathers tímu.

Vojta Bláha je špičkový enduro pretekár a svoje schopnosti dokazuje nielen na pretekoch v Česku, ale aj vo svetovom pohári v disciplíne enduro. Od tejto sezóny bude Vojta jazdiť v oblečení a s doplnkami Horsefesthers.

11:21 Norco predstavilo nové modely Sight a Optic s high-pivot konštrukciou.

Trailové a enduro bicykle budú dostupné v karbónovom, ale aj hliníkovom prevedení s rôznymi veľkosťami kolies.

Zavrieť reklamu