Rasťo Baránek vyhral posledné kolo SPDH v Košútke, celkovým víťazom slovenského pohára je Adam Rojček

Slovenský pohár v zjazde má za sebou ďalší ročník, ktorý ukončili druhé preteky v lokalite Košútka na novej zjazdovej trati.
Matúš Bušík

Počasie pretekárom prialo a jazdci počas víkendu jazdili na suchej trati. Tieto preteky boli druhými v tejto lokalite a išli sa na novo vybudovanej trati, ktorú si jazdci pochvaľovali.

Taktiež išlo o posledné zjazdové preteky v sezóne 2023 a okrem víťazstva v nich sa bojovalo aj o umiestnenie v celkovom poradí.

Pretekov sa zúčastnilo dohromady 144 jazdcov zo Slovenska, Česka ,Maďarska a Poľska.

Najrýchlejším jazdcom z elitnej mužskej kategórie sa stal Rasťo Baránek z Kellys Factory Team, ktorý vo finále zajazdil čas 2:16,70, čo mu zabezpečilo víťazstvo.

Na druhom mieste za ním skončil Adam Rojček (Osmos Gravity Team) so stratou 1,52 sekundy a tretí sa umiestnil Ľuboš Staňo (MTBIKER) so stratou 2,09 na víťaza.

Víťaz pretekov Rasťo Baránek na svojom Instagrame napísal: „Môže byť! 1. miesto na poslednom kole Slovenského pohára v zajzde. Ďakujem každému, kto včera fandil, ďakujem chalanom z bikeparku Košútka za parádne pripravenú novú trať a organizátorom SPDH za ďalší ročník tohto seriálu. Ťažký športový rok, hlavne mentálne, ale čo sa dá robiť, každý má svoj boj. Sezóna zjazdu ukončená, budúci víkend sa vidíme v Bratislave na enduro pretekoch.“

Z celkového víťazstva v seriáli Slovenského pohára v zjazde sa však tešil Adam Rojček, ktorý napokon nazbieral o 3 body viac než Denis Kohút z CTM Racing Team.

Adam na Instagrame napísal: „Sezóna úspešne ukončená, dnes som skončil po nie najlepšej finálke druhý, ale vyšlo to tesne na celkové víťazstvo v SPDH! K reportu celej sezóny sa ešte určite vrátim, ale obrovské ĎAKUJEM patrí všetkým ľuďom, bez ktorých by sa ani jeden z tohtoročných úspechov nepodaril a teším sa, že sme si to dnes mohli užiť spolu! Náš tím Osmos Gravity Team má 2 celkové víťazstvá, keďže Abigel Hálmai ovládla ženskú kategóriu! Asi dobrý oddiel!“

V juniorskej kategórii preteky ovládol zahraničný jazdec. Na najvyššom stupienku stál Čech Kryštof Húšť (Planet Bikes Racing Team), s výsledným časom 2:25,23. Na druhom mieste skončil Daniel Varačka (Kellys Factory Team) so stratou 1,8 sekundy a tretí bol Jakub Lachkovič (CK Stupava), ktorý na víťaza stratil 4,28 sekundy.

Celkové poradie juniorov vyhral Dominik Scheithauer so ziskom 390 bodov, pred druhým Ondřejom Kolečíkom a tretím Danielom Varačkom.

Preteky v kategórii Masters vyhral Matúš Paulovič z tímu Bikegarage Nitra s výsledným časom 2:29,26. Na druhom mieste sa umiestnil Gabor Lenthar z Maďarska a tretím najrýchlejším jazdcom v cieli sa stal Vladimír Tichý.

Ženské preteky vyhrala Abigél Halmai z Maďarska, ktorá jazdí za Osmos Gravity Team. V cieli dosiahla víťazný čas 2:52,95 a pred druhou Vilmou Gombalovou z KRAPS Racing team mala náskok 9,23 sekundy. Na treťom mieste skončila ďalšia maďarská pretekárka Erszébet Vincze so stratou 9,7 sekundy.

Abigél Halmai sa stala aj celkovou víťazkou seriálu SPDH.

Kategóriu Kadeti vyhral Michal Hlobil z CK Stupava s výsledným časom 2:27,30. Na druhom mieste sa umiestnil jeho tímový kolega Filip Obertáš so stratou 4,18 skeundy a trojicu z CK Stupava doplnil na pódiu Filip Bubnič, so stratou 6,75 sekundy na víťaza.

Celkovým víťazom slovenského pohára v zjazde sa stal Filip Obertáš.

Najrýchlejším jazdcom v žiackej kategórii sa nestal nik iný než aktuálny majster sveta v zjazde Richard Tandara z CTM Racing Team. Ten v pretekoch dosiahol výsledný čas 2:27,39. Na druhom mieste sa umiestnil Tibor Hittmann z Maďarska a tretí skončil Poliak Marat Harasimowicz.

Celkovým víťazom SPDH 2023 sa stal samozrejme Richard Tandara so ziskom 625 bodov za víťazstvá v každom kole.

Víťazom gratulujeme a prajeme mnoho úspechov v ďalšej sezóne.

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke my.raceresult.com.

Kompletné poradia slovenského pohára v zjazde nájdete na odkaze my.raceresult.com.