Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan skončil deviaty na posledných pretekoch v kariére, v závere rozbiehal šprint pre tímového kolegu

Francúzske preteky Tour de Vendée vyhral v záverečnom šprinte Arnaud Démare pred Paulom Penhoëtom a tretí prešiel cieľom Sandy Dujardin, tímový kolega Petra Sagana.
Martin Sarvaš
Peter Sagan skončil deviaty na posledných pretekoch v kariére, v závere rozbiehal šprint pre tímového kolegu

Peter Sagan (TotalEnergies) odjazdil svoje posledné cestné preteky v profesionálnej kariére.

Francúzske preteky Tour de Vendée vyhral v záverečnom šprinte Arnaud Démare (Arkéa-Samsic) pred Paulom Penhoëtom (Groupama-FDJ ) a tretí prešiel cieľom Sandy Dujardin, tímový kolega Petra Sagana.

Peter Sagan odštartoval na Tour de Vendée po tom, ako bol dva týždne chorý, takže nebol lídrom a v závere rozbiehal šprint pre tímového kolegu Sandyho Dujardina.

Peter Sagan: Myslím si, že už prišiel čas

„Rozhodol som sa, že tento rok bude môj posledný na ceste. Myslím si, že už prišiel čas. Nie je to tak, že by som sa vzdával. Ale už je to 25 rokov, čo som na bicykli. To je veľa,“ povedal Sagan pred štartom na Tour de Vendée.

„Cyklistika bola pre mňa všetkým. Dala mi množstvo skúseností, krásnych zážitkov a emócií. A veľa som pre cyklistiku obetoval. Nič však neľutujem a som spokojný so všetkým, čo som dosiahol.“

„Moju kariéru definitívne zmenilo víťazstvo na Tour de France. Všetko to prišlo veľmi rýchlo, ale išlo to postupne. Išlo to rok po roku.“

„Nikto nie je pripravený stať sa superstar. A nikto sa nenarodí s tým, že dostane takú obrovskú pozornosť ľudí a zrazu stratíte osobný život.“

„Teraz sa mi ale zmenili priority. Mám malého syna, s ktorým nemôžem byť toľko času, ako by som chcel. Chcem skončiť s tým, s čím som začal, a to je horský bicykel.“

„Budúci rok budem pretekať na horskom bicykli a chcem ukončiť kariéru s hlavou hore a dostať sa na Olympiádu. Potom uvidíme. Život nám ukáže, čo bude ďalej,“ dodal trojnásobný majster sveta.

Profesionálni cyklisti sú nudní. Peter Sagan nám bude všetkým veľmi chýbať

José Been a Brian Smith, ktorí na Eurosporte komentovali komentujú preteky Tour de Vendée si počas priameho prenosu Sagana pripomenuli ako veľkú ikonu a skvelú osobnosť, ktorá bude všetkým chýbať.

„V posledných rokoch síce nedosahoval veľké úspechy, ale keď som bola na štarte Tour de France v Baskicku, bola som zvedavá, kto bude mať najväčšiu pozornosť u fanúšikov. Mimo lokálnych jazdcov, to nebol Jonas Vingegaard, nebol to ani Wout van Aert, bol to tento muž – Peter Sagan,“ povedala komentátorka Eurosportu José Been počas priameho prenosu Tour de Vendée.

„Je stále neskutočne populárny. Do cyklistiky priniesol akýsi „rock ‚n roll“. Všetko to, čo robil na bicykli i mimo neho, z neho spravili nielen populárneho cyklistu, ale aj všeobecne človeka, ktorého ľudia milujú. Peter Sagan nebol len človek oblečený v lykre. A bude mi to chýbať,“ dodala José Been .

„Bol niečím, čoho máme veľmi málo,“ reagoval bývalý profesionálny cyklista a spolukomentátor na Eurosporte Brian Smith.

„Profesionálni cyklisti sú jednoducho nudní. A ja som bol jedným z nich. A potrebujeme v cyklistike také osobnosti, ako je Peter Sagan.

„Peter Sagan bol veľmi vítanou zmenou pre cyklistiku. Väčšina ľudí v pelotóne niečo také v sebe nemá.“

„Aj to, ako sa vyjadroval v rozhovoroch. Neviem, ako dobre poznáte hlas Davida Beckhama, ale Sagan je rovnaký. Má taký prenikavý unikátny hlas a štýl vyjadrovania, ktorý ani nečakáte, že vyjde z danej osoby.

„Spôsob, akým vtipkuje v rozhovoroch, spôsob, akým sa smeje, či spôsob, akým preteká. Je jednoducho unikátny. Myslím, že to bol práve on, kto začal jazdiť na zadnom kolese na veľkých pretekoch. “

„Peter Sagan je osoba, ktorá nám bude všetkým veľmi chýbať v profesionálnej cyklistike,“ dodal Brian Smith.

Výsledky Tour de Vendée 2023

Aktuality

21:03 Fotogaléria: Pozrite si, ako vyzerali tréningy pred Strade Bianche 2024.

Jazdcov čaká 215 km dlhá trasa s prevýšením 3674 m a 15 štrkových sektorov s celkovou dĺžkou cez 71 km. Najväčšími favoritmi sú víťazi predošlých dvoch edícií Tadej Pogačar a Tom Pidcock.

13:43 Video: Šialený zostrih Sleeper Shreddit z pretekov svetového pohára v zjazde.

„Je to vonku! Najväčšiu zjazdová show na svete – svetový pohár sme zachytili na našich kamerách a posielame ho do sveta ako darček pre vás fanúšikov. Drifty, skoky, pády a atmosféra na to všetko sa v edite môžete tešiť. Prinášame vám 8 a pol minúty skutočného chaosu“ píše sa vo vyjadrení tvorcov editu.

13:14 Video: Slovenská zjazdová reprezentácia trénuje na blate vo Francúzsku.

Zjazdári odišli na juh Francúzska za ideálnymi podmienkami a skvelým počasím, avšak jazdia v blate a daždi.

12:09 Český enduro pretekár Vojta Bláha je novým členom Horsefeathers tímu.

Vojta Bláha je špičkový enduro pretekár a svoje schopnosti dokazuje nielen na pretekoch v Česku, ale aj vo svetovom pohári v disciplíne enduro. Od tejto sezóny bude Vojta jazdiť v oblečení a s doplnkami Horsefesthers.

11:21 Norco predstavilo nové modely Sight a Optic s high-pivot konštrukciou.

Trailové a enduro bicykle budú dostupné v karbónovom, ale aj hliníkovom prevedení s rôznymi veľkosťami kolies.

Zavrieť reklamu